Через брак напівпровідникових компонентів американські автовиробники втратять третину річного доходу

Північноамериканські автовиробники в цьому році можуть постраждати не тільки від глобального дефіциту напівпровідникових компонентів, але і від наслідків відключень електроенергії та порушень логістики, викликаних морозами. GM і Ford, за прогнозами експертів, змушені будуть скоротити річний дохід на третину.

Своїми міркуваннями на цю тему поділилися представники Moody’s Investor Service, як зазначає Bloomberg. Бізнес автовиробників і без того не відрізняється високою маржинальністю, а вимушене зниження обсягів виробництва і збільшені витрати на закупівлю дефіцитних компонентів нададуть додатковий тиск на норму прибутку. У корпорації General Motors вона за підсумками року може опуститися до 3,4%, а у компанії Ford Motor – до 1,8%.

Доходи обох компаній до вирахування податків теж помітно скоротяться в порівнянні з минулим роком, як переконані експерти. Величина зниження може перевищити 30%, корпорація GM в результаті втратить $2 млрд, а Ford втратить приблизно $2,5 млрд доходів.

Наступного тижня Ford призупинить роботу підприємства в Канаді, де збираються кросовери, оскільки для їх виробництва не вистачає чипів. Простій триватиме один тиждень, але це не єдиний приклад подібних заходів з кінця минулого року. У першому кварталі північноамериканські підприємства всіх марок можуть скоротити обсяги випуску автомобілів на 350 тисяч машин, оскільки до дефіциту чипів додадуться погодні катаклізми. Наслідки цих явищ будуть відчуватися і в другому кварталі.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело bloomberg.com

Коментарі
Завантаження...