Через 5 років Jaguar стане повністю електричним брендом

Альянс Jaguar Land Rover розповів про плани з глобальної електрифікації всіх своїх моделей.

Британський альянс Jaguar Land Rover представив нову глобальну стратегію розвитку під назвою Reimagine (в перекладі з англійської – «переосмислення»). Програма передбачає масштабну електрифікацію модельних лінійок всіх брендів.

Так, після 2025 року на електричну тягу переведуть все нові моделі марки Jaguar, а до 2030 року у британського бренду не залишиться в продажу машин з традиційними двигунами внутрішнього згоряння. Електрокари Jaguar будуть відрізнятися від класичних автомобілів: для них створять нову «яскраву» дизайнерську концепцію, відповідну передовим технологіям.

При цьому новий план розвитку не передбачає створення електричної версії флагманського седана XJ наступного покоління, прем’єра якого повинна була відбутися в кінці 2021 року. Jaguar вів розробку і випробування такого автомобіля останні кілька років, проте тепер вирішив відмовитися від його випуску.

На даний момент в лінійці Jaguar є тільки один серійний електрокар — кросовер I-Pace. Автомобіль оснащений двома електричними двигунами, які в сумі видають 400 к. с. і 696 Нм крутного моменту. Агрегати дозволяють кросоверу прискорюватися до 100 км/год за 4,8 с, а його максимальна швидкість складає 200 км на годину. Мотори живляться від комплекту літій-іонних батарей на 90 кВт-год, що забезпечують запас ходу в 470 кілометрів.

Що стосується компанії Land Rover, що входить в альянс, то її перший електричний позашляховик з’явиться в 2024 році, а роком пізніше лінійка бренду поповниться ще п’ятьма подібними автомобілями. При цьому в найближчому майбутньому в Land Rover не мають наміру повністю відмовлятися від традиційних моторів, хоча британці розраховують, що до 2030 року більша частина їх річних продажів припаде на «зелені» автомобілі.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело media.jaguarlandrover.com