BYD стала найбільшим виробником електромобілів у світі, обігнавши Tesla

Зумовлена ​​необхідністю переналагодити конвеєр під випуск оновленої Model 3, зупинка підприємства Tesla в Шанхаї минулого кварталу надала конкурентній китайській компанії BYD необхідну фору, щоб вирватися вперед за кількістю випущених за тримісячний період електромобілів. Раніше BYD могла вважатися лідером тільки з урахуванням постачання гібридних автомобілів.

Підсумки третього кварталу для компанії Tesla загалом були підбиті вчора. За минулий звітний період вона виробила на 10% менше електромобілів, ніж у другому кварталі, а саме 430 488 електромобілів. Китайська компанія BYD за той же час випустила приблизно 440 000 акумуляторних електромобілів, збільшивши обсяги випуску сильніше, ніж Tesla – на 67% у річному порівнянні проти 25% у компанії Ілона Маска (Elon Musk). По суті, це дозволяє BYD вважатися найбільшим виробником електромобілів у світі за підсумками третього кварталу.

При цьому американський виробник все ще випереджає BYD за кількістю поставлених клієнтам електромобілів: 435059 штук проти 431603 екземплярів у китайського конкурента. Безумовно, різниця майже в три з половиною тисячі електромобілів не здається вирішальною, але технічно Tesla за цим критерієм залишається лідером світового ринку.

Якщо розглядати 12 попередніх місяців, то BYD випустила за цей час близько 1,4 млн електромобілів, а Tesla до свого річного обсягу в 1,8 млн штук теж дісталася, нехай і не в календарному вираженні. За кількістю поставлених за 12 місяців електромобілів Tesla теж виявляється попереду з 1,7 млн машин, а BYD задовольняється лише 1,3 млн відвантажених електромобілів. До речі, на китайському ринку Tesla продає кожен третій електромобіль, що випускається, а торік на місцевому підприємстві в Шанхаї була випущена половина всіх машин цієї марки.

Якщо врахувати, що BYD приваблює китайських покупців не тільки ширшим асортиментом електромобілів і багатим оснащенням, але й адаптацією інтерфейсу та інтер’єру під переваги китайської публіки, конкурувати з місцевим автогігантом Tesla залишається переважно внаслідок агресивної цінової політики. КНР залишається найбільшим ринком електромобілів у світі. Компанія BYD вже ставила собі за мету вийти на обсяги виробництва електромобілів за підсумками поточного року, порівняні з показниками Tesla, тому боротьба обіцяє бути запеклою. З урахуванням гібридів обсяги випуску машин марки BYD можуть досягти за підсумками поточного року 3 млн екземплярів.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело electrek.co