Британці розробляють першій летючий автобус Skybus

Британська компанія GKN Aerospace зайнялася розробкою міського літального апарату Skybus, який буде перевозити по повітрю пасажирів у містах подібно автобусу. Як зазначає видання Aviation Week, державне агентство з досліджень та інновацій Великобританії виділило на реалізацію проєкту близько 6,2 мільйона доларів США.

Зазначається, що більшість сучасних проєктів міських літальних апаратів передбачають створення невеликих аеротаксі, розрахованих на перевезення до п’яти пасажирів, але британці пішли й ще далі. Проєкт Skybus передбачає польоти пасажирського апарату по маршруту з посадками на зупинках для висадки та посадки людей у більше великій кількості.

В рамках проєкту Skybus планується створити літальний апарат, здатний перевозити від 30 до 50 пасажирів. Маршрути польоту таких “автобусів” будуть відповідати маршрутами наземного транспорту. При цьому літальний апарат буде повністю електричним без двигунів внутрішнього згоряння. Інші технічні подробиці поки не розкриваються.

Цікаво, що крім GKN Aerospace в проєкті Skybus беруть участь компанії Cranfield Aerospace Solutions, Deloitte та Rolls-Royce, Саутгемптонський університет, вчені Кренфілдського університету, Університетський коледж Лондона, а також аеропорти “Хітроу” та “Лондон-Сіті”.

Нагадаємо, що у січні 2019 року в США компанія Boeing протестувала летюче таксі. Літак вертикально піднявся в повітря, завис й успішно приземлився.

7 березня 2019 року в Женеві показали першій летючий автомобіль.

16 травня 2019 року в Німеччині показали ще одне безпілотне летюче таксі.

На початку листопада 2020 року в Південній Кореї протестували безпілотне летюче таксі.

У листопаді минулого року студенти Технологічного університету Ейндховена в Нідерландах також створили концептуальний летючий автомобіль з перероблених відходів.

В грудні 2020 року американська компанія Aptera Motors представила електромобіль з сонячними панелями для підзарядки під час польоту.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело uavexpertnews.com