Baidu дозволили запустити в Пекіні сервіс безпілотних таксі без водія у салоні

Китайська столиця дещо відставала від обраних регіонів країни у сфері допуску на вулиці безпілотних таксі, яким дозволялося здійснювати комерційне перевезення пасажирів без водія, що страхує, за кермом. Тестування сервісу в Пекіні розпочалося ще у грудні минулого року, але тепер автоматичним таксі дозволено перевозити пасажирів за плату територією одного з технопарків китайської столиці. Наявність водія за кермом при цьому не передбачається.

Ще в серпні експлуатація автоматичних таксі була запущена в Чунцині та Ухані, де перевезеннями займалася дочірня компанія Apollo китайського інтернет-гіганта Baidu. П’ять оснащених системами автопілота машин у кожному з міст курсували певними маршрутами в обмежених інтервалах часу. За підсумками перших місяців випробувань представники Baidu заявили, що автоматичні таксі користуються анітрохи не меншою популярністю, ніж керовані людьми.

Технопарк на території Пекіна стає третім місцем у Китаї, де дочірній структурі Baidu офіційно дозволено здійснювати комерційні перевезення пасажирів із використанням автоматизованих транспортних засобів. Багато технологічних компаній розробляють свої засоби автоматичного керування автомобілями, з подібної ініціативи Google свого часу вийшла компанія Waymo, до деяких пір свої експерименти проводила Яндекс, і по діяльності Baidu можна зрозуміти, що китайський конкурент не збирається відставати від зарубіжних інтернет-гігантів у цій сфері .

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело reuters.com