Автопілот Honda виявився не готовим до реального життя

Коли минулого року Honda Motor Co. почала лізинг першого у світі автономного автомобіля рівня 3 у Японії, цей крок ознаменував нову еру зручності самостійного керування власниками автомобілів. Але нещодавній тест-драйв автомобіля Honda на швидкісних автомагістралях Токіо показує, як далеко нам до справжнього автопілота. У певному сенсі система навіть запроваджує абсолютно новий рівень стресу.

У березні минулого року Honda посіла перше місце у світовій галузі, коли випустила в Японії Legend Hybrid EX, оснащену передовим набором технологій допомоги водію Honda Sensing Elite.

В той час, як система Traffic Jam Pilot у Legend Hybrid EX обіцяє автоматичне ведення, водій-людина має бути напоготові, щоб у будь-який момент взяти на себе управління. Traffic Jam Pilot був першою автоматизованою системою водіння рівня 3, схваленою Японією, і першою доступною в серійному автомобілі для руху дорогами загального користування в будь-якій точці світу. Вона, як запевняє розробник, дозволяє відволіктися від керування автомобілем.

Але реальність показує межі автономії рівня 3, який стає все більш спірним кроком на шляху до повністю безпілотних автомобілів. Рівень 3 дозволяє керувати автомобілем в автономному режимі в більшості випадків, але вимагає, щоб водій знаходився за кермом у разі непередбаченої ситуації. Проблема безпеки полягає в тому, що деякі водії-люди, заколисані комп’ютерним шофером, можуть переключити увагу на щось інше.

Деякі автовиробники зараз уникають рівня 3 або планують повністю обійти його.

Honda ж зробила лімітовану серію седана Legend – всього 100 автомобілів – з автопілотом рівня 3 на своєму складальному заводі в Саямі, який припинив виробництво автомобілів 27 грудня в рамках глобальної реструктуризації Honda. Спеціальна версія Legend надійшла у продаж 5 березня і коштує 11 мільйонів ієн (96 000 доларів), що на 3 мільйони ієн (26 000 доларів) більше, ніж просять за звичайну версію автомобіля.

До жовтня минулого року Honda продала лише близько 80 екземплярів цієї версії седана.

Система Honda рівня 3 використовує п’ять лідарів від Valeo, п’ять радарних блоків від Continental, дві камери і глобальну навігаційну супутникову систему, щоб не губитися по дорозі. Але система працює лише у вузькому діапазоні, бо заточена під пробки. Її можна активувати лише тоді, коли швидкість автомобіля перевищує 29 км/год. Після цього штучний інтелект може працювати у діапазоні від 0 до 50 км/год.

Але під час півторагодинного тест-драйву швидкісними автомагістралями Токіо, навіть у годину пік, умови ніколи не були достатньо підходящими для того, щоб насолодитися режимом самостійного водіння 3-го рівня. На короткий час на ділянці, що веде до токійського міжнародного аеропорту Ханеда, рівень 3 справді увімкнувся. Але майже так само швидко машина розігналася до 51 км/год — і керування повернули водієві.

Безумовно, передбачається, що ця технологія працюватиме лише за умов низькошвидкісного руху з частими зупинками. І є певні ділянки міських швидкісних автомагістралей із крутими поворотами, де це взагалі не спрацює. Такі обмеження частково є визнанням того, що рівень 3 ще не готовий до широкого спектра реальних сценаріїв водіння. Його практичність також стримується верхньою межею швидкості – у реальній пробці потік часто прискорюється до 50 км/год.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело motor1.com