Автоконцерн Stellantis випустить воднево-електричний фургон

По суті, це буде електричний LCV з тим, що підключається паливним елементом, на якому можна буде проїхати 400 км.

Новий автомобільний концерн Stellantis, утворений в результаті злиття Fiat Chrysler Automobiles (FCA) і Groupe PSA (Peugeot і Citroen), оголосив про плани до кінця поточного року випустити гібридний фургон з водневим паливним елементом і додатковим електричним модулем. Раніше автомобільний альянс пообіцяв перевести на електричні силові установки всі свої фургони для клієнтів, які проїжджають за день понад 300 км і яким необхідно «заправитися» всього за три хвилини.

Stellantis називає свою розробку «електричним LCV з таким, що підключається паливним елементом», який може забезпечити понад 400 км шляху на повному баку/заряді. Силова установка розроблена таким чином, щоб ідеально вписатися в сучасну електрифіковану платформу LCV Citroen Dispatch, Vauxhall/Opel Vivaro і Peugeot Expert.

Щоб гарантувати ті ж обсяги завантаження, що і в моделях з двигунами внутрішнього згоряння, паливний елемент середніх розмірів на 45 кВт розмістили під капотом поруч з електродвигуном, а резервуар для водню вагою 4,4 кг – під днищем автомобіля, де зазвичай знаходиться акумулятор в електромобілях. Акумуляторна батарея гібридного паливного елемента на 10,5 кВт∙год фактично була запозичена у гібридів Stellantis ICE (Toyota Mirai оснащена батареєю приблизно в десять разів менше цього розміру) і здатна забезпечити запас ходу до 50 км. Є також всі системи рекуперативного гальмування, властиві електромобілям.

Живлення від батареї в основному використовується під час розгону і до проходження перших 1,5 км, щоб продовжити довговічність системи приводу паливних елементів. Виробник обіцяє 132 к.с., 260 Н·м крутного моменту, розгін до “сотні” приблизно за 15 секунд і максимальну швидкість 130 км/год.

Передсерійні версії, судячи з усього, вже створені і на поточний момент проходять випробування, а повномасштабне виробництво повинне початися в кінці цього року на заводі Opel Special Vehicles в Рюссельсхаймі (Німеччина). Моделі Dispatch, Vivaro та Expert будуть доступні із середньою і довгою колісними базами. Спочатку їх вартість може бути досить високою.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело motor1.com