Австралійський ралліст побив світовий рекорд на електромобілі

Брендан Рівз зумів проїхати більше всіх на одному заправленні воднем машини на паливних елементах.

Ралліст Брендан Рівз, що живе в Австралії побив світовий рекорд дальності пробігу на одній заправці воднем для електромобілів на паливних елементах. За кермом Hyundai Nexo він проїхав 887,5 кілометра з Мельбурна до околиць провінційного міста Сильвертон, де в 1980-і проходили зйомки другого фільму про Божевільного Макса.

Попередній рекорд також був встановлений на Nexo, але у Франції, де місцевий житель Бертран Піккар зміг подолати 778 кілометрів.

На те, щоб подолати цю відстань, у Рівза пішло 13 годин і шість хвилин. Він витратив 6,27 кілограма водню, тобто в середньому витрачав всього 706 грамів на 100 кілометрів шляху.

За словами самого Рівза, він багато тренувався перед тим, як відправитися в подорож. Домогтися найбільшої паливної ефективності йому допомогли ралійні навички, зокрема звичка дивитися якомога далі по ходу дистанції, а також поради батька по економічному водінню вантажівок.

Автомобілі на паливних елементах приводяться в рух електромоторами, які живляться електрикою, що виробляється в бортових паливних елементах з водню і кисню. На відміну від акумуляторних електромобілів, їх не потрібно довго заряджати, а досить швидко заправити.

Правда, заправна воднева інфраструктура вкрай нерозвинена. Так, в Австралії є тільки одна така заправка, і то не в Мельбурні, а в столиці країни Канберрі. Тому офіційно в країні Hyundai Nexo не продається, і лише 20 машин передані в користування урядовим службовцям.

Втім, на австралійському сайті виробника сказано, що якщо у вас є інтерес до Nexo, ви можете заповнити форму і вислати Hyundai свою пропозицію. Судячи з усього, саме так Рівз і отримав машину у своє розпорядження.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело asia.nikkei.com