Альянс Stellantis запатентував систему, яка імітуватиме в електромобілях роботу ДВЗ

Компанія Stellantis шукає нові підходи до посилення емоційного сприйняття електромобілів, прагнучи зробити їх більш схожими на традиційні машини з ДВЗ за відчуттями від водіння. У цьому контексті було представлено патент на інноваційну систему, яка обіцяє надати електромобілям характеристики, знайомі любителям класичних масл-карів.

Нововведення від Dodge включає систему активного посилення звуку (ASE) і систему активного посилення вібрації (AVE), мета яких – відтворити унікальні відчуття від роботи традиційних двигунів внутрішнього згоряння. Ці технології можуть бути реалізовані в таких моделях як новий Dodge Charger Daytona, який вже продемонстрував технологію штучного створення звуку вихлопу, пише CSN-TV.RU.

Система працює за рахунок генерації вібрацій шасі або кузова автомобіля за допомогою спеціального пристрою, а також передбачає впровадження відчуттів на ключових точках взаємодії водія з автомобілем, наприклад, на рульовому колесі та сидінні. Це створює відчуття, схоже на ефекти, які пропонують професійні гоночні симулятори. Додатково, система активного посилення звуку використовує внутрішні та зовнішні динаміки для відтворення звуків, які змінюються залежно від різних параметрів керування, таких як швидкість двигуна та прискорення.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело electrek.co