Ніколи не підведуть: Топ-5 компактних кросоверів з надійними гальмами

Компактні кросовери не часто бувають дуже швидкими або важкими. Однак і їм потрібні ефективні та надійні гальмівні механізми. Ми в AMPERCAR.com вибрали п’ять невеликих паркетників, які рідко турбують власників через проблеми з гальмами.

Марка, модель Роки випуску Пробіг до серйозного ремонту, км
Opel Mokka (до рестайлінгу) 2012–2016 200 000
Skoda Yeti 2009–2017 200 000
Ford EcoSport 2014–2022 220 000
Subaru XV 2012–2017 220 000
Suzuki Vitara 2015–н.ч. 220 000

Opel Mokka (до рестайлінгу)

У гальмівній системі першого компактного кросовера Opel використовуються дискові механізми на обох осях. І їхня ефективність — більш ніж достатня для машини цього класу.

Гальма Мокки відрізняються малою термонавантаженістю супортів та пристойним ресурсом інших деталей. Гальмівні диски і спереду, і ззаду здатні витримати щонайменше 100 000 кілометрів. Акуратному водієві до цього пробігу доведеться поміняти лише кілька комплектів колодок. Всують картину хіба що проблеми з датчиками АБС, які вимагають заміни вже до 70 000 кілометрів.

Skoda Yeti

До гальм Skoda Yeti, на відміну від турбомоторів і коробок DSG, питань небагато. Система АБС – вдала, поломки виникають рідко, а якщо й трапляються, то пов’язані вони з проводкою та датчиками. Передні гальмівні супорти тримаються добре. Підклинювання механізму ручника в задньому супорті найчастіше трапляється у кросоверів з потужним мотором 1.8 TSI: на таких машинах елемент зроблений з алюмінію і може заіржавіти через контакт із залізною колодкою.

Багато власників Yeti наважуються на доопрацювання гальм через те, що спочатку кросовер отримав зовсім невеликі диски. У модифікації з двигуном 1.2 їх діаметр становить лише 288 мм. Замало для кросовера, який непогано керується.

До речі, гальмівна система у Yeti буває Bosch або Lucas, причому елементи від різних виробників не взаємозамінні.

Ford EcoSport

EcoSport отримав найпростішу гальмівну систему із безальтернативними барабанами на задній осі. Жодних сюрпризів вона не підносить. У кросоверів з АКПП ресурс передніх дисків – не менше 80 000 кілометрів, а деякі машини з «механікою» можуть їздити з рідними гальмівними дисками і до 150 000 кілометрів!

Задні барабани також досить надійні. Страждають вони частіше не від зношування, а від поганого обслуговування та неакуратної експлуатації, що призводить до внутрішньої корозії, яку важко ідентифікувати зовні. Деякі власники вирішуються на їхню заміну та ставлять дискові механізми від седана Ford Focus.

Subaru XV

Разом з ходовою від спорідненого Subaru Impreza кросоверу XV дісталася і гальмівна система з дисками на обох осях. Непогано налаштована АБС, вдало розташовані датчики – все зроблено просто та надійно.

Оскільки стиль експлуатації XV помітно відрізняється від потужних Імпрез, то до ресурсу гальм зазвичай питань не виникає. Передні колодки вимагають заміни в середньому кожні 50 000 км, задні — кожні 70 000 кілометрів. Ремонт супортів може знадобитися лише після 150 000 км. Головне — приділяти увагу цілісності магістралей та шлангів, оскільки з часом починають іржавіти їх металеві частини.

Suzuki Vitara

Зі зміною поколінь кросовер Suzuki Vitara змінився сильно: майже позашляховик перетворився на типовий кросовер і став компактнішим. Зате по техніці машина залишилася досить простою та надійною.

Це стосується й гальмівної системи. На Вітарі використовуються дискові механізми по колу, спереду вентильовані. Ресурс — більш ніж достатній: до 100 000 км зазвичай стоять ще рідні диски. ГГЦ міцний, АБС працює нормально, а її датчики добре захищені. Однак схильні до закисання слабко завантажені роботою задні супорти. Тому при кожному ТО бажано приділяти їм увагу.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!