Фахівець розповів, яку небезпеку становлять каміння у протекторі шини
Під час експлуатації зимових шин водії часто виявляють, що в протекторі застряє безліч каменів різних розмірів. Портал ampercar.com з’ясував у власника шиномонтажної майстерні, чи варто їх прибирати перед “перевзуттям”, і як це може вплинути на балансування і в цілому на безпеку.
Під час використання шини, особливо зимові, неминуче збирають каміння, яке застрягає у глибоких каналах та ламелях протектора. Це пов’язано з особливістю такої гуми, яка спроектована не тільки для покращення зчеплення з дорогою та ефективного відведення води, але й для того, щоб оптимізувати ефективність гальмування та керованості автомобіля.
Більшість водіїв намагаються самостійно позбутися навіть дрібних камінців, що застрягли в протекторі шин. Але чи варто приділяти цьому стільки уваги? Насправді каміння в протекторі – це неминуча частина експлуатації шин. Вони знову з’являться у шинах, як тільки автомобіль виїде на дорогу після шиномонтажу.
Якщо балансування коліс зроблено належним чином, а розвал-сходження налаштовано як належить, то каміння, яке застрягне в протекторі, буде розподілятися досить рівномірно. Навіть якщо цих каменів накопичилося багато, їхня присутність ніяк не вплине на керованість як окремих коліс, так і автомобіля в цілому. До того ж, такі камені можуть зіграти свою роль, покращивши зчеплення при гальмуванні на слизьких поверхнях, особливо в зимових умовах.
Перед балансуванням колеса слід приділити увагу лише великим каменям, які можуть застрягти у його протекторі. Зазвичай такі камінці ховаються не в ламелях, а в глибоких та широких водовідвідних канавках. Дрібні камінці, що заповнили ламелі, не становлять особливої загрози. Тому витрачати час з їхньої видалення немає сенсу – цей процес марний.
Краще перед підготовкою шин для зимового сезону зайнятися суттєвішими операціями. Наприклад, провести діагностику на наявність тріщин, гриж, пошкоджень корду. Плюс до всього, не слід забувати міняти колеса місцями для більш збалансованого зносу.