BYD показала гібридний позашляховик YangWang U8 з «режимом яхти»
BYD представила дочірню марку YangWang, щоби випускати під нею свої флагманські електромобілі. Дебютною стала модель U8 – це адресований любителям пересуватися дорогами будь-якої якості з високим комфортом позашляховик, який поки що доступний тільки у варіанті з гібридною силовою установкою послідовного типу. Виробник нещодавно продемонстрував роботу спочатку заявленої функції переміщення по воді без контакту коліс з дном, а також виконав на U8 так званий “танковий розворот”.
Останній трюк можливий завдяки наявності власного електродвигуна у приводі кожного з чотирьох коліс. Вони попарно вздовж кожного борту обертаються у зустрічному напрямку, дозволяючи машині розвертатися на одному місці. Щоправда, у випадку із позашляховиком YangWang U8 трюк виконувався на твердому покритті біля готелю, тому супроводжувався підвищеним зносом шин. Як правило, для таких маневрів зазвичай вибирають ділянки доріг із «м’яким» покриттям, щоб зменшити опір при контакті з поверхнею.
У штатному режимі експлуатації машина дозволяє долати броди глибиною до 1 метра, у спеціальній комплектації Off-Road Master Edition цей показник збільшується до 1,4 метра шляхом встановлення шноркля. Висота повітрозабірника над опорною поверхнею в такому випадку визначає глибину броду, що переборюється, оскільки під капотом встановлений турбований ДВЗ об’ємом 2 літри, що використовується для підзарядки тягових батарей. Ємність останніх не перевищує 49,05 кВт-год, але в поєднанні з бензобаком об’ємом 75 літрів дозволяє позашляховику долати до 1000 км без зупинки.
На випадок необхідності подолати водну перешкоду в машині передбачено «режим яхти». Використовуючи бортові датчики, позашляховик у разі втрати контакту коліс з дном при пересуванні у воді «підтягує» їх ближче до кузова силами регульованої підвіски, глушить двигун внутрішнього згоряння для захисту його від наслідків гідроудару, перемикає кліматичну систему в режим рециркуляції, відкриває люк у даху. Остання дія для забезпечення пасажирів аварійним виходом для евакуації. Машина в такому режимі може за рахунок обертання коліс від електродвигунів буквально «гребти» ними та пересуватися вплав зі швидкістю до 3 км/год, дозволяючи розвертатися. Запасу ходу у такому разі має вистачити на 30 хвилин. Втім, очевидно, що користуватися «режимом яхти» потрібно не для розваги, а для порятунку мешканців салону під час стихійних лих, що супроводжуються різким підйомом рівня води, або для подолання невеликих, але глибоких водних перешкод.
У своєму «цивільному» виконанні Premium Edition позашляховик почне поставлятися вже наступного місяця, у Китаї його вартість починатиметься від $149 тисяч. Версія Off-Road Master Edition, сильніше адаптована під складні умови експлуатації, з’явиться пізніше, її вартість не уточнюється.