Експерти назвали 3 причини, коли не варто міняти моторну оливу через кожні 15 тисяч км

Інтервали заміни моторного масла визначені у сервісній книжці кожного транспортного засобу. Але багато автомобілістів радять скоротити цей період майже вдвічі. Експерти порталу mmr.net.ua пояснили, коли насправді доцільно провести заміну оливи, щоб уникнути негативних наслідків двигуна.

Більшість автовиробників встановлює інтервал заміни мастила для нових автомобілів за один рік або після подолання 15 000 кілометрів. Однак компанія Toyota рекомендує проводити заміну олії щорічно або після пробігу 10 000 кілометрів. Це не означає, ніби виробник прагне отримати вигоду за рахунок споживачів. Це пояснюється тим, що компанії враховують різні дорожні умови в різних країнах. Внаслідок цього встановлюється більш короткий інтервал заміни оливи та інших робочих рідин.

Фахівці рекомендують враховувати мотогодини для більш точного визначення інтервалу заміни моторного масла, оскільки пробіг не завжди відображає реальне зношування двигуна. Наприклад, у міських умовах водії часто стоять у пробках, де ДВЗ працює на холостих оборотах, і при цьому пробіг практично не збільшується. Лічильники мотогодин для автомобілів доступні для придбання більшості автомагазинів.

Сучасні турбомотори з невеликим об’ємом працюють на межі своїх можливостей. Такі силові агрегати можуть бути вразливими під значним навантаженням. В результаті олива сильно нагрівається і швидко окислюється, залишаючи осад. Цей осад забруднює двигун, сприяє зносу поршневої групи і може призвести до появи подряпин на стінках циліндрів. Не варто забувати і про проблеми з витіканням оливи, які можуть спричинити поломку двигуна. Іншими словами, якщо ви живете у місті, де постійні пробки, рекомендується скоротити інтервал заміни олії до 7000-8000 км пробігу.

Експерти також наполягають на тому, щоб водії обирали заправки з гарною репутацією та якісним бензином. Осад, який утворюються в моторі після згоряння поганого палива, потрапляює у мастило, що погіршує його властивості. Тому мастило в двигуні, що працює на неякісному пальному, потрібно міняти частіше.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!