За якою траєкторією водій має повернути праворуч: каверзне завдання з ПДР

Поворот праворуч є одним з основних маневрів, які водії виконують щодня. Незважаючи на його простоту, він вимагає точності, уважності та дотримання ПДР.

Неправильне виконання повороту праворуч може спричинити ДТП та конфлікти з іншими учасниками дорожнього руху. Аuto_pdr.ua поділився тестовим завданням, що перевірить ваші знання на цю тему, щоб ви не потрапили в надзвичайну ситуацію.

За якою траєкторією водій має повернути праворуч?

  • А. За траєкторією номер 1;
  • Б. За траєкторією номер 2;
  • В. За будь-якою траєкторією.

Для початку варто розглянути дорожні знаки, які ми бачимо на зображенні. Знак 2.1 “Дати дорогу” повідомляє нам про те, що водій білого авто перебуває на другорядній дорозі та повинен дати дорогу транспортним засобам, що під’їжджають до нерегульованого перехрестя головною.

Також ми бачимо знак 5.10.3, який застосовується для позначення виїзду на дорогу, де рух громадських транспортних засобів здійснюється спеціально відведеною смугою.

Спершу може здатися, що водій білого авто повинен рухатися траєкторією номер 1, щоб не займати смугу автобусів та маршруток, що рухаються за встановленими маршрутами, але подивіться на правило 10.5.

10.5 Поворот необхідно виконувати так, щоб при виїзді з перехрещення проїзних частин транспортний засіб не опинився на смузі зустрічного руху, а у разі повороту праворуч варто рухатися ближче до правого краю проїзної частини.

Тобто, якщо водій одразу виїде на звичайну смугу руху, він може створити перешкоду та спричинити аварійні обставини для автомобілів, що вже рухаються цією смугою з більш високою швидкістю.

Правильна відповідь

Водій авто повинен виконати поворот праворуч за траєкторією номер 2, щоб не створити перешкоду для транспортних засобів, які рухаються дорогою високою швидкістю.

Отже, правильна відповідь Б.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!