З’явився законопроєкт щодо компенсацій за пошкодження та знищення машин через війну

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, який передбачає механізм компенсації за пошкодження та знищення автомобілів унаслідок російської військової агресії.

Зі слів одного з авторів проєкту закону №11147 Володимира Крейденка, держава матиме можливість виплатити компенсації власникам автотранспорту, як це вже зроблено зі зруйнованим житлом.

Планують використати механізм аналогічний програмі «єВідновлення», пише «Автоцентр». Тобто факт пошкодження чи втрати необхідно підтвердити фото- чи відеоматеріалами. Ця інформація заноситиметься до Держреєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, викликаних російською збройною агресією.

Подавати заяви на компенсацію зможуть юридичні та фізичні особи, а також їхні спадкоємці чи правонаступники. У паперовій формі заяви можна подати через ЦНАПи, органи соціального захисту населення чи нотаріусів. В електронній — через Єдиний державний портал електронних послуг.

Розмір компенсації визначатиме спеціальна комісія безпосередньо у кожному конкретному випадку. Кошти перераховуватимуть на поточний рахунок власника знищеного автомобіля.

Як джерела фінансування автори законопроєкту розглядають:

  • фонд відновлення майна та зруйнованої інфраструктури у зв’язку зі збройною агресією росії;
  • міжнародну технічну фінансову допомогу;
  • репарації чи інші стягнення з росії;
  • інші джерела, які не заборонені законодавством України.
Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!