Яка черговість проїзду на перехресті: заплутане завдання з ПДР

Найбільше аварійних ситуацій виникають на перехрестях, особливо, якщо вони нерегульовані. Знання та дотримання ПДР є важливою умовою безпеки всіх учасників дорожнього руху.

Тож пропонуємо перевірити теорію цікавим тестом. Уважно подивіться на відео та спробуйте визначити, яка черговість проїзду на перехресті.

Умови задачі

Яка черговість проїзду на даному перехресті?

  1. Синій, зелений, червоний, жовтий;
  2. Синій, жовтий, червоний, зелений;
  3. Синій, червоний, жовтий, зелений;
  4. Червоний, синій, зелений, жовтий;
  5. Червоний, зелений, синій, жовтий.

Пояснення

Пункт 16.11 ПДР встановлює, що на перехресті нерівнозначних доріг водій транспортного засобу, що рухається по другорядній дорозі, повинен дати дорогу транспортним засобам, які наближаються до даного перехрещення проїзних частин по головній дорозі, незалежно від напрямку їх подальшого руху. Тобто, зелений автомобіль, повертаючи ліворуч, має пропустити синього.

Згідно з пунктом 16.13 ПДР перед поворотом ліворуч і розворотом водій нерейкового транспортного засобу зобов’язаний дати дорогу трамваю попутного напрямку, а також транспортним засобам, що рухаються по рівнозначній дорозі в зустрічному напрямку прямо чи праворуч. Таким чином, водій жовтого авто, пропускаючи вантажівку, може повернути ліворуч.

Правильна відповідь

На зображенні ми бачимо нерегульоване перехрестя нерівнозначних доріг. Жовтий і червоний автомобілі знаходяться на другорядній дорозі, а зелений і синій – на головній дорозі, відповідно, вони проїдуть першими. Наступним проїде водій вантажівки, а останнім – водій жовтого авто. Тобто, правильна відповідь: 1 – синій, зелений, червоний, жовтий.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!