Моторист розповів, як водії “вбивають” двигун старим зливним корком

Більшість автомобілістів навіть не здогадуються про те, що, пошкодувавши гроші на зливний корок в двигуні, можна зіткнутися з серйозними проблемами. Моторист із 20-річним стажем розповів в інтерв’ю порталу mmr.net.ua, які наслідки чекають на особливо “економних” водіїв.

Виробники чітко прописують у правилах масляного сервісу обов’язкову заміну зливної пробки та її прокладки. Але власники авто, подивившись стан цієї деталі, бачать, що вона виглядає як нова. Чому ж автомеханіки вимагають витрачати зайві кошт? Адже з пробкою нічого не сталося у процесі експлуатації.

Обережно, не поспішайте з економією! Справа в тому, що різьба може пошкодитись при повторному закручуванні старої пробки в зливний отвір. Це відбувається досить часто, оскільки пробки роблять із м’якого металу. Крім того, якщо її повторно використовувати, вона може почати текти і рівень оливи буде поступово падати. І якщо ви цього не помітите, ваш двигун може опинитися в серйозній небезпеці. Тому виробник рекомендує не ризикувати.

Якщо зливна пробка має мідне або алюмінієве кільце ущільнювача, тоді справи йдуть по-іншому. Такі пробки можуть використовуватися кілька разів, тому що їхня різьба не деформується. Але кільце стискається при затягуванні і при наступній заміні оливи його обов’язково потрібно міняти, навіть якщо воно виглядає як нове.

Деякі експерти радять використати таку пробку повторно, кажучи, що досить просто міцніше затягнути. Але цього робити точно не потрібно, адже так підвищується ризик пошкодження різьби в зливному отворі картера, а це теж може призвести до втрати герметичності та витоку оливи в самий невідповідний момент.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!