Фахівець розповів, як водії своїми діями “вбивають” зчеплення у машині

Автомобілів із механічною коробкою передач стає дедалі менше, але попит на них уперто тримається. Щоб переключити передачу на механіці, потрібно натиснути на зчеплення та вибрати потрібну швидкість. Однак зчеплення – не найдовговічніший елемент. Часто ця деталь виходить з ладу саме через неправильну поведінку водія за кермом.

Досвідчений автомеханік пояснив порталу ampercar.com, які помилки автомобілістів призводять до швидкого зношування зчеплення. Насамперед, це звичка постійно тримати ногу на педалі зчеплення, навіть коли воно не вичавлене повністю.

Варто зрозуміти, що навіть легкий дотик педалі створює навантаження на конструктивні елементи. А якщо нога постійно знаходиться на педалі, зчеплення зношується швидше і виходить з ладу раніше.

Ще однією частою причиною передчасної поломки зчеплення є неправильний початок руху. Багато автолюбителів люблять різко стартувати, іноді навіть із пробуксовкою, що значно збільшує навантаження на зчеплення. Такі маневри неминуче ведуть до перегріву та швидкого зносу механізму.

Ще один важливий момент – це неправильне використання зчеплення при уповільненні автомобіля. Насправді, при натисканні на зчеплення відбувається роз’єднання коробки з двигуном, що не дозволяє мотору допомагати в процесі уповільнення. Таким чином, все навантаження лягає на гальмівну систему автомобіля, при цьому зчеплення отримує додаткове навантаження, що призводить до його передчасного зношування.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!