Xiaomi Сar – виробник смартфонів планує випустити електрокар

Засновник Xiaomi Лей Цзюнь очолить новий підрозділ по виробництву електромобілів. Китайський виробник смартфонів вирішив виробляти електрокари в рамках стратегічного розвитку компанії. Про це повідомило в минулу п’ятницю китайське ЗМІ LatePost з посиланням на неназвані джерела.

Цікаво, що після цієї новини акції Xiaomi в другій половині дня у п’ятницю підскочили більш ніж на 11%, закрившись на позначці 30,65 гонконзьких доларів (3,95 долара США) за акцію, що на 6,4% більше.

“Припущення про те, що Xiaomi буде виробляти автомобілі, існують вже багато років, однак до теперішнього часу не було ніяких реальних кроків або розкладу”, – зазначив Чжан Сян, автомобільний фахівець з державного аналітичного центру. Він додав, що “цілком може бути, що керівництво компанії дійсно обговорювало виробництво електромобілів”, слідом за іншими фірмами, такими як Baidu, яка об’єдналася з автовиробником Geely, щоб випустити нові моделі електромобілів протягом трьох років.

Хоча Чжан скептично ставиться до стратегії Xiaomi з виробництва електромобілів, засновник Vision Ventures Чен Хао вважає, що вихід Xiaomi в сектор електромобілів – лише питання часу. За його словами, ця фірма може бути дуже конкурентоспроможним гравцем. Xiaomi може досягти успіху в управлінні ланцюжком постачання автомобільного устаткування, створення інтерактивного програмного забезпечення для електрокарів і розвитку можливостей автономного водіння. Хоча й для цього компанії буде потрібно час.

Цікаво, що засновник Xiaomi Лей Цзюнь вже двічі зустрічався з Ілоною Маском. Крім того, його венчурна компанія Shunwei Capital інвестувала в виробника електромобілів Nio у 2015 році та Xpeng у 2016 році, перш ніж вони стали публічними, взявши близько 5% акцій обох фірм. З 2015 року Xiaomi подала заявку на отримання ряду патентів, пов’язаних з автомобілями, таких як круїзи з постійною швидкістю, підзарядка й навігація. Всі ці патенти вже зареєстровані в Китайському національному управлінні інтелектуальної власності.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело kr-asia.com

Коментарі
Завантаження...