Взялися за “перекупів”: в Україні можуть змінити правила продажу авто з пробігом

Представники Європейської бізнес-асоціації звернулися до Мінфіну та профільного Комітету Верховної Ради України з проханням підтримати ухвалення законопроекту № 9083, який передбачає регулювання процедури державної реєстрації транспортних засобів. Проте йдеться саме про ТЗ, які скуповуються суб’єктами господарювання як товар для подальшого їх перепродажу.

Про це пише “Хвиля”, посилаючись на пояснювальну записку до законопроекту.

Так, у пояснювальній записці до проекту закону йдеться, що у транспортній галузі частка “тіні” становить близько 44%. Якщо законопроект №9083 буде ухвалено, то це допоможе детенізувати ринок уживаних автомобілів. Крім того, з кожної проданої такої машини бюджет отримуватиме додаткові надходження, що на суму може принести мільйони гривень.

Згідно з чинними зараз законами, автосалони та компанії, які торгують вживаними автомобілями, зобов’язані при викупі враховувати це ТЗ як основний засіб для власного використання, реєструвати його в СЦ МВС та отримувати довідку з ТЦК та СП про взяття транспортного засобу на військовий облік.

Запропонований законопроект передбачає, що замість перереєстрації транспортного засобу із продавця на підприємство власник сам зніматиме його з реєстрації до передачі суб’єкту господарювання для подальшого продажу.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!