Volvo готує до випуску свій четвертий електричний кросовер: що відомо

Volvo готує до випуску свій четвертий електричний кросовер – модель EX60, яка надійде у продаж в 2025 році і замінить Volvo XC60, модель бренду, що найбільше продається в світі в 2023 році з обсягом продажів 228 646 одиниць. Ця новинка конкуруватиме з такими гігантами автомобільної індустрії, як Tesla Model Y, наступником Mercedes EQC, Audi Q6 e-tron, новим поколінням BMW iX3 та Genesis Electrified GV70.

Volvo Cars серйозно вклалася у розробку нової платформи для електромобілів, отримавши кредит у розмірі 420 мільйонів євро від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ). Поки неясно, чи використовуватиметься ця платформа для EX60, але новий директор з продукції та стратегії Volvo Cars, Ерік Северінсон, зазначив, що EX60 буде побудований на покращеній версії платформи SPA 2, яка використовується в EX90.

На відміну від EX90, однак, EX60 отримає структурний акумуляторний блок, який обіцяє «найкращу щільність енергії» та «чудову керованість» за рахунок підвищеної структурної жорсткості. Очікується, що EX60 зможе похвалитися запасом ходу до 644 км і може бути оснащений акумулятором на 800 вольтів, що вдвічі більше за напругу акумулятора EX90.

EX60 може отримати передові технології, такі як LIDAR-сенсори від Luminar і просунуте програмне забезпечення для автономного водіння від NVIDIA. Серед можливих нововведень – Highway Pilot, система автономного водіння 3-го рівня, яка дозволить водієві відпустити кермо і відволіктися від дороги, звичайно, у країнах, де це дозволено законом.

Volvo також розглядає можливість використання литої алюмінієвої підлоги в задній частині моделі для зниження ваги на 15-20% порівняно з традиційною штампованою підлогою, що демонструє прагнення марки до стійкості та ефективності.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело electrek.co