Volkswagen шокував LG і SK Innovation, відмовившись від їх акумуляторів

Уніфіковані елементи живлення для майбутніх електромобілів будуть робити без участі LG і SK Innovation.

Минулого понеділка «Енергетичний день», влаштований керівництвом Volkswagen, став шоком для корейських виробників акумуляторів LG Energy Solution і SK Innovation. Про це агентству Reuters розповіли три джерела в корейських корпораціях.

Нагадаємо, що в понеділок Volkswagen пообіцяв, що в 80% його електромобілів в майбутньому будуть застосовуватися уніфіковані акумулятори призматичного типу. Для цього в Європі буде побудовано шість заводів з виробництва таких елементів живлення потужністю 40 гігават-годин кожен і 240 гігават-годин в сумі.

Один з них точно буде належати Volkswagen, а інший – шведському стартапу Northvolt. Хто збудує ще чотири заводи поки не ясно, але не виключено, що це будуть все ті ж Volkswagen і Northvolt.

Джерела Reuters стверджують, що нинішні постачальники акумуляторів для Volkswagen, а саме корейські компанії LG Energy Solution і SK Innovation дізналися про нові плани буквально напередодні презентації. І для них це стало великим шоком. При цьому в самому Volkswagen підкреслюють, що всі вже підписані контракти залишаються в силі.

Проблема в тому, що і LG, і SK спеціалізуються на пальчикових акумуляторах. Більш того, нові призматичні універсальні елементи живлення Volkswagen будуть хоча і взаємозамінні, але різних типів – від найдешевших літій-залізо-фосфатних до перспективних твердотілих. Ні з LG, ні з SK їх розробка і випуск не обговорювалися. Зі світових постачальників таку продукцію зараз робить тільки китайський CATL (за винятком твердотілих).

Ми можемо тільки припустити, що причиною відмови Volkswagen від контрактів з корейцями могла стати тривала суперечка між самими LG і SK. Перша звинуватила останню в крадіжці інтелектуальної власності, але водночас сама LG виявилася втягнута в скандал через самозаймання її акумуляторів в електромобілях Hyundai.

В результаті ряд автоконцернів, включаючи Volkswagen, зіткнулися з проблемами: з боку LG через розгляди причин загоряння і з боку SK через позов LG.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело reuters.com

Коментарі
Завантаження...