Volkswagen ще цього року випустить повнопривідний електричний мінівен ID.Buzz GTX

Минулого тижня стало відомо, що компанія Volkswagen підготувала до анонсу повнопривідний варіант електричного мінівена ID.Buzz, який передбачувано отримав два тягові електродвигуни та суфікс GTX у назві, що говорить про покращені динамічні характеристики. У Європі машина почне пропонуватись у другому півріччі, у Північній Америці з’явиться пізніше і вже без символів GTX у найменуванні.

Щоб зрозуміти, наскільки використання цієї «спортивної» складової у позначенні повнопривідного ID.Buzz виправдовує себе, достатньо вивчити час розгону до 100 км/год у різних модифікацій мінівену. Навіть у варіанті з довгою базою і батареєю збільшеної ємності (і маси) ID.Buzz GTX здатний долати цей рубіж швидкості за 6,5 секунди, тоді як задньопривідні версії мінівену роблять це за 10,2 секунди для довгообазної машини в європейській специфікації, і за 7,9 секунди в американській версії, яка оснащується електродвигуном збільшеної з 201 до 282 к.с. потужності.

Сукупна потужність силової установки ID.Buzz GTX, що складається з електродвигунів на передній та задній осі, досягає 335 к.с. І хоча вона не перетворює досить великий мінівен на гоночний болід, дозволяє йому набирати максимальну швидкість 160 км/год і буксирувати причепи більшої маси в порівнянні з задньопривідними модифікаціями. До речі, в останніх максимальна швидкість обмежена 145 км/год. Довгобазна версія GTX здатна буксирувати до 1600 кг проти 1000 кг у задньопривідного ID.Buzz, а короткобазна збільшує масу причепа, що буксирується, з 800 до 1800 кг.

З точки зору ємності тягової батареї покупець може вибирати між 79 і 86 кВт‧год, а розрахункова дальність пробігу без підзарядки поки що не уточнюється. Зате повідомляється, що короткобазний варіант GTX здатний підключатися до станцій експрес-зарядки потужністю до 185 кВт, а у довгобазної версії ця можливість збільшується до 200 кВт. Все це дозволяє зарядити мінівен з 20 до 80% менш ніж за 30 хвилин.

Залежно від довжини бази, мінівен ID.Buzz може бути п’яти-, шести-або семимісним. Притаманні машинам Volkswagen такого класу широкі можливості трансформації салону збережені, причому місткий бокс між сидіннями другого та першого рядів може переміщатися у поздовжньому напрямку. Спинки сидінь задніх рядів опускаються, формуючи нехай і не суцільну, але горизонтальну поверхню, в багажнику передбачена спеціальна полиця та органайзери, які розміщуються під нею. За потреби крісла задніх рядів можна демонтувати, звільнивши місце під перевезення габаритних вантажів.

Мультимедійна система з 12,9-дюймовим дисплеєм підтримує голосового помічника, який використовує ChatGPT, за доплату можна отримати великий панорамний дах із електрохромним склом. До речі, шибки в бічних зсувних дверях Volkswagen так і не навчив опускатися, зберігши звичну для класичних мінівенів «кватирку». Втішно, що у покупців подібного виду техніки з’являється можливість вибору повнопривідного мінівену, який буде затребуваний на тих ринках, де для активної експлуатації електромобілів по трасах і за їх межами передбачена необхідна інфраструктура і є клімат.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело carscoops.com