Volkswagen побудує в Європі шість акумуляторних заводів за 30 млрд євро
До 2030 року концерн Volkswagen має намір побудувати спільно з партнерами не менше шести великих підприємств на території Європи, які будуть випускати тягові акумулятори та постачати ними виробничі лінії зі збирання електромобілів. Тепер член правління автогіганта пояснює, що на ці потреби буде виділено 30 млрд. євро, але основну частину витрат можуть понести партнери.
З одного боку, автовиробники зацікавлені у зниженні витрат на випуск акумуляторів, при цьому вони прагнуть контролювати всі етапи виробництва, включаючи видобуток необхідних мінералів. З іншого боку, організація такого контролю за рахунок розвитку профільних компетенцій усередині компанії вимагає колосальних капіталовкладень, а якщо всі ці витрати переносити на собівартість електромобілів, то вони ще довго залишатимуться розкішшю, а не засобом пересування.
Як повідомляє Reuters, член ради директорів Volkswagen Томас Шмаль (Thomas Schmall) повідомив, що компанія готова внести пропозицію щодо виділення 25-30 млрд євро на будівництво підприємств, що випускають акумулятори, а також забезпечення їх безперебійним постачанням сировиною. Автовиробник розвиватиме цю інфраструктуру через партнерство з іншими компаніями, і намагатиметься не домінувати у фінансуванні відповідних проєктів.
У капіталі Northvolt німецький автогігант є власником 20% акцій, перше спільне підприємство з випуску тягових батарей почне працювати в Німеччині до кінця 2023 року. Друге з’явиться поряд у 2025 році, але буде збудовано за співпраці з китайською Gotion High-Tech. Ще два підприємства, що обслуговують потреби Volkswagen, з’являться на території Іспанії і десь у Східній Європі, як очікується, а місце розташування двох поки що не визначено.
За словами представника Volkswagen, на одному такому підприємстві можна буде щорічно випускати тягові акумулятори сукупною ємністю від 40 до 80 кВт-год, причому продуктивність визначатиметься і доступністю в конкретній місцевості таких ресурсів як вода та електроенергія. Компанія готова зі свого боку вкладати до 2 млрд. євро в кожне таке підприємство.
Не менш важливим аспектом розвитку інфраструктури у Volkswagen вважають співпрацю з постачальниками мінералів. Не виключено, що найближчими роками концерн стане акціонером кількох гірничодобувних компаній. Це дозволить певною мірою впевненості гарантувати безперервність постачання матеріалами підконтрольних виробництв, що випускають тягові акумулятори. З членами ради директорів Volkswagen п’ятирічний план інвестицій буде погоджений цього місяця. Компанія прагне до 2050 року домогтися вуглецевої нейтральності, а тому у світлі переходу на електротягу розвиватиме і послуги з переробки тягових батарей, що відслужили своє.