Volkswagen можуть притягнути до відповідальності через першоквітневий жарт

Американське законодавство суворо забороняє компаніям публікувати свідомо помилкову інформацію, котра може відбитися на інвесторах.

Першоквітневий жарт концерну Volkswagen зі зміною імені на Voltswagen неминуче призведе до розслідування з боку Комісії з цінних паперів США. До такого висновку прийшли аналітики з Волл-стріт, опитані телеканалом CNN Business.

Нагадаємо, що 29 березня американський підрозділ Volkswagen спровокував передчасний витік пресрелізу, в якому говорилося, що відтепер автомобілі будуть продаватися під новою маркою Voltswagen в честь вольта – одиниці виміру електричної напруги, який своєю чергою названий на ім’я вченого Алессандро Вольта.

30 березня про перейменування в США було оголошено офіційно. А 31 березня в штаб-квартирі Volkswagen в Німеччині все спростували, назвавши новину першоквітневим жартом своїх американських колег. Останні пізніше зізналися, що планували зізнатися у брехні якраз 1 квітня.

За підозрілим збігом, в період з 29 по 31 березня відбулися презентації цілого ряду нових електромобілів від конкурентів: Mini, Lexus, Kia, Genesis. Нову інформацію по електрифікації тоді ж представив Mercedes. Однак Volkswagen завдяки своєму «жарту» змусив всіх говорити в першу чергу про себе.

Відзначимо, що в США, мабуть, найсуворіше законодавство у світі щодо публічних заяв компаній. Зокрема, там прямо заборонено публікувати свідомо помилкову інформацію, яка може вплинути на курс акцій і доходи інвесторів. Цінні папери Volkswagen торгуються в Європі, але їх власниками можуть бути і громадяни США, так що Комісія з цінних паперів цілком може покарати автовиробника за цей жарт, вважають біржові аналітики.

Відзначимо, що після появи перших новин про перейменування акції Volkswagen подорожчали приблизно на 5%. Коли стало відомо про те, що це жарт, вони впали в ціні, але зараз майже повернулися до колишніх значень.

У самому Volkswagen заявляють, що поки не отримували ніяких запитів з боку Комісії з цінних паперів. Компанія також нагадала, що це не перший її першоквітневий жарт. Так у 2003 році вони вмовили мера міста Вольфсбург перейменувати його в Гольфсбург в честь запуску Volkswagen Golf п’ятого покоління. Вже 2 квітня місту повернули колишнє ім’я.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело edition.cnn.com

Коментарі
Завантаження...