Водіїв в Україні штрафують за «заглушки» в авто

Українські патрульні ловлять водіїв, які користуються так званими «заглушками» в авто. Порушники отримують постанови, повідомляє інформагентство galnet.fm.

«Керманичі визнали, що порушили і добровільно віддали заглушки, а взамін отримали штраф — 510 гривень (він зріс з 17 березня 2021 року). Тепер, ми сподіваємося, ці водії завжди дбатимуть про безпеку свою та пасажирів», — повідомляють у пресслужбі Патрульної поліції у Львівській області.

Окрім того, напередодні винесли 87 постанов за перевищення швидкості і 19 — за непристебнуті паски безпеки.

Як наголошують патрульні, першою причиною ДТП з потерпілими є перевищення швидкості, а якщо керманич, потрапивши в аварію непристібнувся, то шанси не травмуватися чи не загинути у нього різко зменшуються.

95% українців згодні, що пристібатися важливо, щоб уберегти життя в ДТП. Однак не всі це постійно роблять. У межах кампанії «Пристібайся – не жахайся» водіїв та пасажирів в Україні опитали щодо сприйняття та використання пасків безпеки. І виявилось, що: 82% пасажирів на передньому сидінні стверджують, що пристібаються, а 52% кажуть, що роблять це постійно. Серед водіїв показники ще нижчі: 48% кажуть, що пристібаються принаймні час від часу, і лише 39% – постійно.

Найгірша ситуація із користуванням пасками на задньому сидінні: тільки 26% стверджують, що пристібаються, коли сидять позаду, і лише 12% заявляють, що звикли робити це щоразу. 69% батьків відчувають себе відповідальними за те, щоб пристібати дитину до 18 років. Але тільки 61% батьків стверджують, що пристібають їх завжди.

Багато хто не усвідомлює, що користуватися пасками безпеки однаково важливо для всіх, хто перебуває в авто. Зокрема це стосується й пасажирів на задньому сидінні. Адже це місце тільки здається більш безпечним, — додають у Патрульній поліції Львівської області.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!