Який штраф заплатить водій за непристебнутий ремінь

На сьогоднішній день ременем безпеки в автомобілі мають користуватися як водії, так і пасажири транспортного засобу. При цьому йдеться як про пасажирів, що сидять спереду, так і про пасажирів, що сидять ззаду, йдеться в матеріалі Bigmir.

Якщо йдеться про дітей, то їх потрібно перевозити з використанням спеціального автокрісла, поки вони не будуть вищими за 145 сантиметрів. Раніше у правилах була помітка про те, що дітей не можна перевозити без автокрісла до 12 років, але після нещодавніх змін до правил дорожнього руху її прибрали.

Кому можна не користуватися ременями безпеки

Цей виняток також зазнав змін після поправок до правил дорожнього руху навесні 2021 року. Тепер у населеному пункті можуть не пристібатися лише водії та пасажири, які мають інвалідність, що перешкоджає фіксації ременя безпеки.

Водії та пасажири оперативних та спеціальних ТЗ. Раніше у місті також могли не пристібатися учні та автоінструктори, а також пасажири та водії таксі.

За межами населеного пункту після змін до правил дорожнього руху повинні пристібатися усі учасники дорожнього руху.

У сучасних автомобілях, обладнаних подушками безпеки працює система оповіщення, якщо ви не пристебнулися. І багато водіїв використовують заглушки для ременів, які імітують пристебнутий ремінь. Коштує ця деталь небагато – від 50 гривень. Однак шкоди від неї набагато більші, ніж користі. Якщо ви сіли за кермо, не пристебнулися, а просто скористалися заглушкою та потрапили у ДТП, то подушка безпеки може зламати вам шию.

При ударі корпус подається вперед, у напрямку керма, подушка безпеки під час розкриття б’є в область шиї, а тулуб відкидає на сидіння. Саме це і може призвести до перелому шиї та летального результату.

Штраф за не пристебнутий ремінь безпеки

  • За порушення правил користування ременем безпеки передбачено штраф у розмірі 510 грн.
  • За порушення правил використання ременя безпеки, у разі ДТП, передбачено штраф у розмірі 2400 – 8500 грн.

Хто платить штраф

Відповідальність за порушення правил користування ременем безпеки лягає на водія. Якщо в автомобілі передбачено 4 ремені безпеки, і всі 4 особи включаючи водія не пристебнуті, штраф дорівнюватиме: 510Х4=2400 грн.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!