Водіям «євроблях» нагадали про штрафи

Протягом 2015-2018 років в Україну було ввезено сотні тисяч авто на єврономерах. Однак, починаючи з 2020 року, уряд суттєво збільшив штрафи за порушення митних правил та не дав можливості вивезти ті автомобілі, які вже були завезені. Ці штрафи діють й досі.

Станом на початок 2024 року українське законодавство не дозволяє використовувати автомобілі на іноземній реєстрації без здійснення відповідних митних процедур та сплати митних платежів. У разі порушення, водій ризикує отримати великий штраф і навіть може втратити автівку. Такі жорсткі заходи були введені для боротьби з нелегальним ввезенням машин і підтримки легального автомобільного ринку в країні.

Поліція має право штрафувати водіїв «євроблях». Так, за перше порушення передбачено штраф у розмірі 8500 грн. У разі повторного порушення протягом року, штраф збільшується до 17000 грн з позбавленням права керування. Крім того, може бути конфісковано і саме авто.

Митниця також може виписувати штрафи «євробляхерам». Наприклад, за перевищення терміну тимчасового ввезення автомобіля передбачено штраф у 170000 грн або конфіскацію.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело Дорожній Адвокат