Водіям треба стерегтися ефекту “30-го кілометра”: що він означає

Статистика аварійності показує, що найбільша кількість ДТП відбувається з 30-го по 50-й кілометри від великих міст. Це явище отримало назву “ефект 30-го кілометра” і пов’язане з впливом кави на організм водія.

Дія кави пояснюється не лише кофеїном. У каві є інша речовина – теобромін, який має протилежний ефект. Обидві речовини містяться як у зерновій, так і в розчинній каві, але в різних пропорціях.

У розчинній каві концентрація теоброміну значно вища. Теобромін починає діяти через 20-30 хвилин після вживання кави і викликає сонливість замість бадьорості. Саме теоброміном пояснюється “ефект тридцятого кілометра”, коли вночі водій засинає через тридцять кілометрів після чашки кави.

Водії-далекобійники знають: якщо випити кави перед поїздкою, то саме приблизно на 30-му кілометрі водія чекає період сонливості, що триває близько години. Це стосується саме розчинної кави.

Зернова кава містить більше кофеїну і менше теоброміну, тому її дія більш передбачувана – вона справді бадьорить. Розчинна кава спочатку може давати короткочасний ефект бадьорості від кофеїну, але потім теобромін викликає сонливість.

Перед дорогою не варто пити розчинну каву, особливо брати її з собою в термосі. Відчуття бадьорості все одно не буде, лише ризик заснути за кермом на критичній відстані від міста.

Джерело EasyVending