В Японії придумали, як збільшити ємність літієвих акумуляторів у два рази

Підвищення щільності зберігання заряду – один із головних напрямів, у якому зосередили свої зусилля розробники акумуляторів. Так звані літій-повітряні батареї одночасно створюються декількома групами фахівців, але саме японським дослідникам вдалося наблизитися до максимуму у показниках щільності зберігання заряду – 500 Вт-год на кг.

Як повідомляє Nikkei Asian Review, співробітники Національного інституту матеріалознавства Японії розпочали розробку літій-повітряних акумуляторів ще у 2018 році за підтримки корпорації SoftBank. Хімічна реакція між літієм та киснем дозволяє виділяти електроенергію, даний тип батарей дозволяє зберігати вдвічі більше енергії, ніж існуючі літійні акумулятори. Існуючі прототипи літій-повітряних осередків поки що страждають від «надлишкової ваги» і здатні витримувати лише десять циклів зарядки та розрядки, до того ж вони коштують досить дорого у виробництві.

Японські розробники мають намір скоротити вагу прототипів та збільшити кількість циклів зарядки до 100. На ринок новий тип акумуляторів може вийти у найближчі п’ять чи десять років. Їхнє застосування на транспорті дозволить збільшити автономність електромобілів та літальних апаратів, оскільки виробники зможуть підібрати необхідне поєднання запасу ходу та маси. Навіть якщо технологія виявиться дорожчою у виробництві, ніж літійні батареї, у ряді випадків її застосування себе виправдовуватиме — у тих же квадрокоптерах, наприклад.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело asia.nikkei.com