В Україну повертається техогляд: що зміниться

Українцям анонсують повернення техогляду. Довгий час на сайті Мінінфраструктури триває обговорення проекту Закону про техогляд, як його скорочено називають.

І хоча обговорення ще триває, а проект поки не став Законом, в МВС вже закупили пересувні лабораторії для придорожньої перевірки технічного стану автомобілів. AUTO-Consulting з’ясовував подробиці.

Як повідомив на своїй сторінці в Facebook заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький, представники патрульної поліції зможуть перевіряти технічний стан тих транспортних засобів, які підлягають обов’язковому технічному контролю. Це відноситься до комерційного транспорту, транспорту, який перевозить пасажирів і небезпечні вантажі.

Контроль транспортних засобів з перевезення пасажирів буде проводитися в місцях їх стоянки, а також – в початкових, проміжних або кінцевих пунктах їх маршрутів. Або під час в’їзду / виїзду з гаражів, стоянок і т.і.

Пересувні лабораторії оснащені спеціальним сертифікованим обладнанням. Патрульна поліція буде перевіряти сумарний люфт рульового управління; параметри світла фар; зміст димності у відпрацьованих газах дизельних або газодизельних двигунів; вміст оксиду вуглецю та вуглеводнів у відпрацьованих газах автомобілів, що працюють на бензині або скрапленому газі; залишкову висоту малюнка протектора шин; світлопропускну здатність скла; гучність роботи транспортного засобу.

За результатами перевірки, поліцейським буде складено Акт відповідності технічного стану транспортного засобу та його обладнання в двох примірниках. А всі дані вимірювань, зазначені в Акті, будуть використані в якості доказів, на основі яких поліцейський зможе приймати рішення про притягнення водія до адміністративної відповідальності.

На пересувних техстанціях працюватимуть поліцейські, які пройшли спеціальну підготовку. А самі техстанції розподілять по всіх регіонах України.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело AUTO-Consulting expert.in.ua