В Україні видаватимуть водійські права по-новому

МВС України ініціює суттєві зміни в порядку видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами. Зміни стосуються правил підтвердження водійських навичок та правил проведення практичних іспитів.

Так, пропонується екзаменувати водіїв, які отримують права категорії B (легкові авто), виключно в умовах дорожнього руху, виключивши з процедури практичного іспиту навчальні майданчики. Крім того, документ передбачає й більш незвичайні нововведення щодо інформації, яку будуть вказувати в водійських посвідченнях.

МВС України пропонує доповнити дані в правах кодами з інформацією про обов’язки та спеціальні обмеження, що накладаються на водія при управлінні транспортним засобом. Зазначається, що кодом в посвідченні водія будуть позначати медичні показання – обов’язок використовувати окуляри, контактні лінзи, пов’язку на оці, слуховий апарат або протез, – а щодо заборон, то це, наприклад, може бути заборона на керування машиною поза певного району, вночі або під впливом алкоголю. Дивно, що таке зазначено в проєкті, але напрошується питання, навіщо така “алкомітка” потрібна, бо пити за кермом по закону не можна нікому.

Новації передбачені проєктом постанови Кабінету Міністерства України про внесення змін до “Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами”. Документ був розроблений МВС та 25 січня опубліковано на офіційному сайті відомства. Зауваження й пропозиції по ньому відомство приймає на свою поштову та електронну адресу протягом місяця з дня опублікування.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело kurs.com.ua