В Україні водіїв змусять перездати на «права»

Україна планує провести широкомасштабну реформу системи видачі водійських посвідчень, що свідчить про суттєві зміни в підході країни до безпеки дорожнього руху та правил дорожнього руху.

Початкова ідея була оголошена Юлією Клименко, заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури, під час конференції Infrastructure Day з метою посилення процедури перевірки валідності водійських посвідчень, зокрема для транспортних компаній.

Згідно з запропонованими змінами, українським громадянам буде необхідно оновлювати свої водійські посвідчення через певний період, залежно від майбутнього законодавства, яке буде прийняте Верховною Радою. Часові рамки поновлення складатимуть від 10 до 15 років. У той же час, водії, які працюють у транспортному секторі, мають підтверджувати своє право на керування транспортними засобами кожні п’ять років відповідно до стандартів, встановлених Європейським Союзом.

Ці зміни наступили після ряду нещодавніх реформ у сфері видачі водійських посвідчень в Україні, одна з яких передбачає спрощення процедури отримання посвідчення водія. Раніше громадяни були обмежені в отриманні посвідчення водія лише в тому місті, де вони пройшли навчання. Однак, переглянуті правила надають українцям свободу отримати посвідчення в будь-якому місті, незалежно від місця отримання освіти.

У найближчому майбутньому громадяни України матимуть доступ до уроків водіння, пунктів складання іспитів та видачі готових водійських посвідчень через визначені сервісні центри, розташовані по всій країні.

Міністерство внутрішніх справ України підтвердило, що оновлені водійські посвідчення можна буде отримати в будь-якому сервісному центрі по всій країні. Крім того, Міністерство оголосило, що громадяни матимуть можливість складати практичні іспити з водіння та отримувати посвідчення водія в будь-якому сервісному центрі МВС.

Ця амбіційна реформа системи видачі водійських посвідчень підкреслює намір України модернізувати та вдосконалити своє законодавство в сфері транспорту, наближаючи його до міжнародних стандартів. Шляхом встановлення більш жорстких вимог до поновлення посвідчень та забезпечення доступності послуг з видачі посвідчень по всій країні, українська влада прагне підвищити безпеку дорожнього руху, підзвітність та компетентність водіїв.

Очікується, що ці заходи значно сприятимуть покращенню ефективності та надійності транспортного сектору в Україні, а також сприятимуть розвитку культури відповідального водіння та створенню безпечних доріг для всіх учасників.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!