В Україні водіїв швидше відправлятимуть під суд, — Нацполіція
В Україні до суду швидше передаватимуть адміністративні справи, відкриті стосовно водіїв, які порушили правила дорожнього руху, оскільки розпочалося введення електронних протоколів для документування правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху. Про це повідомив Департамент комунікації Нацполіції України, пише today.ua.
У повідомленні Департаменту комунікації Нацполіції України йдеться про те, що електронний документообіг адміністративних порушень правил дорожнього руху автоматизує робочий процес та займає значно менше часу.
Поліцейські друкуватимуть електронний протокол на спеціальному пристрої. Один екземпляр мають вручити водієві, а інший залишається у правоохоронців. Надалі цей екземпляр приєднають до інших матеріалів справи, які надішлють до суду.
Це нововведення має спростити роботу поліцейським. По-перше, спрощено процес обміну інформацією між державними структурами. По-друге, автомобілістів та транспортні засоби автоматично перевірятимуть за базами даних щодо знаходження їх у розшуку, повторності правопорушення. Також буде видно, дійсно чи ні посвідчення водія.
По-третє, матеріали адміністративної справи своєчасно надсилатимуть до суду. Тобто порушників правил дорожнього руху швидше відправлятимуть під суд.
Нацполіція стверджує, що запровадження електронних протоколів для документування правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху виключає людський чи корупційний чинник. Автомобілістам це нововведення, на думку Нацполіції, вигідно тим, що інформація про особу чи ТЗ може завантажуватись в електронний протокол через мобільний додаток «Дія»; протокол автоматично відправляється до поліцейських баз даних і до суду відразу після оформлення; стане кращою якість складання адміністративних матеріалів, тому що не буде більше проблеми нерозбірливого почерку.
Нагадаємо, влітку 2024 року українців під час перереєстрації та зняття з обліку автомобілів та інших ТЗ у сервісних центрах МВС почали перевіряти за Державним реєстром санкцій. Юридичні та фізичні особи, які включені до цього Реєстру, не зможуть перереєструвати автомобіль у сервісному центрі МВС. Відповідне рішення ухвалив Кабмін України.
Державний реєстр санкцій з’явився в Україні у квітні 2024 року. Рішення про його створення у січні 2024 року ухвалила Рада національної безпеки та оборони (РНБО). Станом на червень 2024 року в ньому було понад 10 тисяч підсанкційних фізосіб та понад 7 тисяч підсанкційних юросіб.