В Україні хочуть посилити відповідальність водіїв та пішоходів за порушення ПДР

Згідно з заявою МВС, найближчим часом в країні буде посилена відповідальність для п’яних водіїв та пішоходів-порушників. Як повідомив глава Національної поліції Ігор Клименко, це необхідно зробити для того, щоб забезпечити більший рівень безпеки на дорозі.

Зазначимо, що тільки минулого року в Україні відбулося більше ніж 168 тисяч ДТП. Попри пандемію та режим самоізоляції, це на 7 тисяч аварій більше, ніж у 2019 році.

Як зазначають в МВС, головними причинами ДТП у 2020 році є наступні порушення ПДР:

– перевищення швидкості;
– порушення правил маневрування та проїзду перехресть;
– керування автівкою на підпитку.

Нагадаємо, що з червня минулого року на українських дорогах почали встановлювати камери автофіксації порушень ПДР. Зараз їх налічується усього 48 по всій країні, а буде 600.

В МВС України вже розроблено кілька нових законопроєктів, прийняття яких допоможе знизити кількість ДТП. Йдеться про такі проєкти законів як посилення покарання для водіїв за водіння в стані алкогольного сп’яніння та можливість зупинки авто для перевірки водіїв на рівень алкоголю у крові.

Крім того, в міністерстві на чолі з Аваковим пропонують народним депутатам України розглянути закон про збільшення штрафів для пішоходів за порушення ПДР. Окремо треба підкреслити ініціативу радника глави МВС Михайло Апостол, який запропонував збільшити в Україні в 1000 разів штраф за непристебнутий ремінь безпеки. Таким чином, на його думку, в ДТП будуть менше гинути люди.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело day.kyiv.ua