В Україні по-новому проводитимуть техогляд авто: що потрібно знати водіям

Техогляд в Україні проводитимуть по-новому. Відсьогодні, 25 серпня, набуває чинності постанова Кабміну, що впроваджує нові правила обов’язкового технічного контролю. Про це повідомляється на сайті Головного сервісного центру МВС.

Під час проведення техогляду обов’язковою стала не тільки фотофіксація, а й відеофіксація процедури. Це унеможливить підробку результатів або проходження фіктивного техконтролю. Утім, відеофіксація запрацює не одразу, а лише через 6 місяців після закінчення воєнного стану в Україні.

Крім того, вводиться електронний протокол техогляду. Він зручніший і дає змогу відмовитися від паперової документації.

До е-протоколу технічного контролю вносяться дата і час процедури, а також її результати. Електронна копія протоколу також вважається чинним документом. На час дії е-протоколу пункти технічного контролю зберігають усі фото- та відеоматеріали.

Нагадаємо, що техогляд в Україні зараз обов’язковий не для всіх. Технічний контроль поки що проводиться тільки для транспорту, який використовується для комерційних перевезень вантажів і пасажирів.

Обов’язковий технічний контроль передбачає перевірку технічного стану транспортного засобу, а саме:
– системи гальмового і рульового керування,
– зовнішніх світлових приладів, пневматичних шин та коліс,
– світлопропускання скла, газобалонного обладнання (за наявності),
– інших елементів у частині, що безпосередньо стосується безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього природного середовища.

Здійснюється звірка ідентифікаційних номерів і номерних знаків автомобіля з даними реєстраційних документів та встановлюється відповідність комплектності транспортного засобу.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!