В Україні хочуть ввести обмеження для водіїв позашляховиків: подробиці

У Кабміні затвердили законопроєкт, що регулює рух автомобілів на природно-заповідних територіях. Про це повідомили в Міндовкілля.

«Донині в нашому законодавстві є прогалини, які дозволяють поціновувачам «джипінгу» кататися по територіях природно-заповідного фонду. Пряма заборона діє лише у зонах суворого заповідання. Водночас проїзд автомобілів у господарських зонах та зонах стаціонарної рекреації дозволений. Це і провокує ті випадки, які ми часто можемо побачити у медіа або почути від небайдужих українців», – йдеться у повідомленні.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець зазначив, що документ встановить суворіші заборони та збільшить відповідальність за їх порушення. Згідно з новими правилами, дозволено їздити лише по дорогах загального користування, у містах та на приватних територіях.

За слова міністра, в заповідних зонах Ісландії позашляховики поза законом, оскільки шкодять ґрунтовому покриву та рослинності. Кожному, кого спіймали за кермом позашляховиком у невідповідному місці, загрожує штраф до $4500.

«Наступний крок – розгляд законопроєкту Верховною Радою України. Розраховуємо на підтримку документа депутатами», – підсумував очільник Міндовкілля.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!