В пам’ять про триразового чемпіона Формули 1 випустили неймовірний спорткар

Автомобіль відрізняється особливим ревом двигуна і легкою вагою, планується випуск обмеженої серії спорткара – всього 25 екземплярів.

22 лютого триразовому чемпіону світу в перегонах F1 Нікі Лауда (Niki Lauda) виповнилося б 72 роки. На жаль, знаменитого гонщика вже немає в живих. Але його товариш по команді Гордон Мюррей (Gordon Murray) випустив в пам’ять про Нікі гоночний автомобіль GMA T50S Niki Lauda.

За основу для нової розробки конструктор взяв суперкар Т50. Він набагато легший і швидший від свого попередника. Найближчим часом планується випуск 25 примірників GMA T50S.

Мюррей зазначив, що його нова розробка створена для отримання максимальних відчуттів від водіння. Тому, одна з ключових характеристик суперкара — запаморочливий рев двигуна. Цей звук нагадує шум гоночних автомобілів за часів, коли Мюррей і Лауда були чемпіонами світу в гонці F1.

Домогтися максимального реву від роботи двигуна вдалося завдяки унікальній конструкції захоплення повітря і випуску вихлопу. Повітрозабірник розташовується на даху з дванадцятьма заслінками. Вихлоп здійснюється через систему з максимально тонкими стінками, у якій практично немає глушників.

Мотор, встановлений в GMA T50S, в черговий раз показує, як Гордон Мюррей любить попітніти над дрібницями. 12-циліндровий двигун на 3,9 літра, який використовувався в суперкарі Т50, був повністю перероблений. Змінено головки циліндрів, розподільчі вали, ступінь стиснення. Ці та інші нововведення дозволили зменшити вагу мотора на 16 кг і домогтися потужності в 725 кінських сил.

Цікаво, що в новому автомобілі немає першого пасажирського сидіння. На його місці розташований блок управління, орієнтований на правшів. Завдяки такому рішенню автомобіль став помітно легшим, його вага складає всього 852 кг. А це справді досягнення, адже зазвичай суперкари з 12-циліндровим двигуном важать набагато більше. Наприклад, вага нового GMA T50S на половину менша, ніж вага супершвидкого Porsche 911 Turbo S.

У обмеженої серії гоночного автомобіля Гордон використовував вдосконалене карбонове шасі з монококом. Також встановлена абсолютно нова трансмісія. У комплекті йде шестиступенева коробка передач Xtrac з підрульовими перемиканням, розрахована на максимальну швидкість 320-340 кілометрів на годину.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело motor1.com

Коментарі
Завантаження...