Українські воїни показали вітчизняний БТР-4 Буцефал

Українські бійці показали БТР-4 “Буцефал”, який було розроблено у місті Харків. На відео екіпаж з бійців 92-ї окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка. Саме вони вправно справляються з українським БТР та виконують бойові завдання, інформує «РБК-Україна».

“Як і жива тварина, залізний кінь теж потребує догляду. Екіпаж цього “Буцефала” може дуже швидко довести його до ладу. Хлопці знають свій БТР, як власні п’ять пальців – адже здійснили з ним не один десяток бойових виїздів”, – підписано відео.

Нагадаємо, БТР-4 “Буцефал” – був розроблений в Україні. Це повнопривідний восьмиколісний бронетранспортер з колісною формулою 8×8. Він може бути базовою машиною для оснащення спеціальних сил швидкого реагування та морської піхоти. “Буцефал” може вести бойові дії в різних умовах, зокрема й при застосуванні противником зброї масового ураження.

БТР може виконувати поставлені завдання у різних кліматичних умовах витримуючи температуру від -40 до +55 Цельсія, на дорогах з різним покриттям та в умовах повного бездоріжжя. Більшість деталей, які еобхфдні для даного БТР – українські, тому його вартість становить від 1,1 до 1,6 млн доларів. Від радянських моделей він відрізняється тим, що має безпечніший вихід солдатів у задній частині з десантного відсіку. Серед недоліків виділяють пласке днище, що знижує протимінний захист.

Характеристики БТР-4 “Буцефал”:

  • Десант: 6-10 чоловік залежно від модифікації.
  • Головне озброєння: автоматична гармата типу 30 мм КБА-1 (2А72)/ЗТМ-1/дві 23 мм автоматичні гармати 2A7M.
  • Другорядне озброєння: 7,62-мм танковий кулемет, залежно від модифікації: 30-мм автоматичний гранатомет АГ-17, ПТРК 9М113 “Конкурс” або “Бар’єр”.
  • Операційна дальність: близько 690 км.
  • Швидкість: по трасі – до 100-110 км/год (по бездоріжжю – 60 км/год).
  • Система наведення: оптико-телевізійна з лазерним далекоміром та стабілізацією кута зору у вертикальній та горизонтальній площині.
Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!