У соцмережах поширюють нові діпфейки: російські пропагандисти взялися за українських водіїв

У соцмережі TikTok ширяться нові діпфейки, які містять неправдиву інформацію “для водіїв”. Про це попередили у ГО “Інститут Масової Інформації” (ІМІ), інформує видання «Економічні новини».

У неправдивих роликах журналісти нібито повідомляють про “новий закон”. Стверджується, що українські водії мають терміново замінити водійські посвідчення, інакше у них можуть конфіскувати автівки. Для фейків використовують обличчя відомих телеведучих, знайомих глядачам з телемарафону. Самі акаунти ж копіюють за оформленням відомі ЗМІ.

Нові діпфейки видають помилки. Зокрема, у відео йдеться про введення закону “у деяких областях”. В ІМІ підкреслили, що це неможливо, адже в Україні немає регіональних законів.

“Крім того, в одному з відео голос робить помилку в наголосі, говорячи “на дорогах” і наголошуючи на останньому складі, що є типовою помилкою для електронних сервісів озвучування текстів та ресурсів на базі штучного інтелекту, які й використовують для створення діпфейків”, — зазначив медіааналітик Дмитро Баркар.

В організації припускають, що нові фейки для водіїв — справа рук росіян. Медіаексперти переконані, що ворожа пропаганда “знову не впоралась із завданням” та викрила сама себе.

“Саме обмовка про нібито запровадження “закону” в областях наводить на російський слід. Адже саме в Росії існують регіональні уряди та так звані законодавчі збори. На те, щоб дізнатися базові дані про державний та правовий устрій України, російським пропагандистам традиційно розуму не вистачило”, — пояснив Баркар.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!