У Швейцарії випустять незвичайний електричний гіперкар

Він може бути гібридним або повністю електричним.

У 2023 році швейцарська компанія Morand Cars, заснована екс-автогонщиком Бенуа Мораном і колишнім менеджером «формульних» команд Lotus і McLaren Еріком Бульє, випустить незвичайний гіперкар. Сам проєкт анонсували ще в січні, але тепер з’ясувалися подробиці.

Поки безіменна модель, яку її творці називають першим швейцарським гіперкаром, отримає карбоновий монокок, а ось його кузов і деталі інтер’єру будуть виготовлені з матеріалу під назвою Amplitex – біокомпозти на основі льону, розробленого фірмою BComp. Стверджується, що по міцності його можна порівняти з вуглепластиком, при цьому при виробництві Amplitex виділяється на 75% менше CO2, а крім того, його можна без проблем утилізувати.

Для купе запропонують дві принципово різних силових установки. Перша включає чотири електромотори на постійних магнітах, які в сукупності розвивають близько 1980 к.с. Джерелом живлення послужить батарея на 70 кіловат-годин, яка разом з проводкою і керуючою електронікою буде важити 400 кг. За словами Бенуа Морана, за питомою ємністю цей блок акумуляторів перевершить батареї, які використовуються в болідах Formula E. Заявлений запас ходу – 300 кілометрів. На 350-кіловатної станції можна буде заряджати за 12 хвилин, а при наявності 560-кіловатного терміналу – всього за сім.

Мета полягає в тому, щоб і гібридний, і повністю електричний гіперкари важили не більше 1250 кг. Всього передбачається побудувати 73 екземпляри, коштувати вони будуть в районі 2,3 мільйона швейцарських франків.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело morand-cars.com autocar.co.uk