У Казахстані автомобілістам дозволили їздити без водійських прав

Цікаві новини приходять з Казахстану. Там президенти країни підписав закон, що дозволяє їздити автомобілістам на машині без водійських прав. Зазначається, що ще навесні минулого року Касим-Жомарт Токаєв анонсував законопроєкт про те, що паперові версії документів повинні бути поступово заборонені та повністю переведені в електронний формат.

Днями президент Казахстану підписав закон про внесення змін до законодавства з питань дорожнього руху, які дозволяють водіям автотранспорту пересуватися, маючи при собі лише посвідчення особи. Тобто автомобілісти зараз вже не зобов’язані возити з собою водійське посвідчення та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. При необхідності можна пред’явить поліціянту посвідчення особи, а той вже всю інформацію побачить через електронну базу даних.

Для реалізації законопроєкту були внесені спеціальні зміни до законодавчих актів, та й автомобілістам більше не загрожує відповідальність за те, що в них немає при собі документів. Правоохоронців забезпечать пристроями, на яких вони зможуть знайти всю інформацію про водія.

Треба зазначити, що президент Казахстану прихильник цифрового формату документів та вважає, що цифрові технології в державному управлінні є ключем до успіху. Вже з 1 січня 2022 року в країні також запроваджується заборона на реєстрацію автобусів старше 20 років. Таким чином збираються підвищити безпеку на дорогах.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело digitalkz.kz