У чому підступ розмитнення “євроблях” за 1000 євро

Розмитнення авто в Україні подешевшало. Верховна Рада прийняла два закони: 4643-д і 4644-д, які знижують в кілька разів вартість розмитнення “евроблях”. Але це явище тимчасове і для вузького кола автовласників, а саме для тих, хто ввіз авто до 2021 року, повідомляє Сегодня.

Хто і на яких умовах може розмитнити автомобіль дешевше, ніж інші.

Які умови отримали власники “евроблях”?

Для власників “евроблях” скасували митний збір (для всіх інших він становить 10% від вартості авто) і знизили акциз, змінивши формулу розрахунку:

Для порівняння: порахуємо, яку суму акцизу заплатить “пільговик”.

За автомобіль Volkswagen Polo 2011 випуску з пробігом 179 тис. км на польському сайті оголошень просять 5000 євро. Об’єм двигуна – +1198 куб. см, тип – бензин.

За новою формулою акциз складе 300 євро – і ніякого митного збору. Але ще доведеться заплатити внесок 8500 грн (≈ 252 євро) при розмитненні – за звільнення від відповідальності при порушенні транзитного режиму або тимчасового режиму ввезення. Разом із внеском “пільговик” заплатить близько 552 євро.

Той, хто ввіз автомобіль в цьому році, заплатив би за звичайною ставкою 450 євро акцизу плюс 415 євро митного збору. Разом – 865 дол.

Ми не вважаємо інші платежі: ПДВ, пенсійний збір, реєстраційний збір – оскільки їх не змінювали.

На які авто ввели “пільги”?

За пільговими ставками можна розмитнити як легковика, так і вантажівки вагою до 3,5 тонни. Головне, щоб на територію України транспорт ввезли до 2021 року. І це повинні бути не нові авто, а випущені до 2015 року.

Однак легковий автомобіль повинен відповідати хоча б екостандарти “Євро-2” (від 1997 р.), А ось вантажівки – тільки “Євро-5” (від 2010 року в.).

За цих умов можна оформити тільки один автомобіль на одну людину. Якщо хтось встиг до січня 2021 року ввезти і легковик, і вантажівка без розмитнення, то тепер може легалізувати два автомобіля з особливо низькими тарифами.

“Всі, хто дотримується законодавства, під цей закон не потрапляють. Він виключно для порушників митних правил, чиї авто на 31 грудня 2020 року перебували в Україні. Але в силу того, як прописаний закон, не факт, що всі люди зможуть ним скористатися. закон сумнівний і виглядає скоріше як бажання частково закрити цю проблемну тему “, – говорить Михайло Катрук, співзасновник громадської організації” Доступне авто “Інституту досліджень авторинку.

Скільки часу дали на розмитнення?

Пільговий період буде діяти 180 днів. Більше часу дають учасникам бойових дій – 270 днів. Але вони повинні довести, що знаходилися на території ООС більше 90 днів.

Михайло Катрук не вірить, що все зможуть вкластися у відведені терміни.

  • Проблема 1. Зняття з реєстрації за кордоном

Щоб пройти всю процедуру розмитнення, власник авто повинен зняти машину з іноземної реєстрації. Для цього потрібно виїхати за кордон.

“Для тих, хто захоче пройти всю процедуру, основною проблемою буде зняття з реєстрації. Через COVID-19 перетин кордону і робота держорганів обмежені і є додаткові вимоги. Для власників авто це створить незручності. Можливо, це компенсує низька ціна розмитнення, тому що економія суттєва “, – зазначає Катрук.

Пільги введені тільки для тих, хто порушив митне законодавство. Ті, хто чесно розмитнив авто, нічого не отримає – відзначають експерти. 

  • Проблема 2. Наявність оригіналу інвойсу або купчої

У власника “евробляхі” повинен бути оригінал інвойсу або купчої.

Якщо українець не власник авто юридично, то доведеться шукати власника. Проблеми можуть привертати автомобілі з литовськими номерами. Ці авто масово оформлялися на фіктивні фірми в Литві і передавалися українським покупцям за дорученням. Зараз багатьох таких фірм вже не існує.

“З литовськими авто будуть проблеми, враховуючи, за якими схемами їх ввозили в Україну. З польськими та чеськими – простіше. Їх купували у приватників, і знайти попереднього власника не буде проблемою, можливо, і обійдеться в копійку”, – зазначає Михайло Катрук.

  • Проблема 3. Реєстрація авто в Україні

За різними даними, кількість “евроблях” в Україні становить близько 500 тис. Розмитнити їх за 180 днів неможливо, вважає Катрук.

В Україні не будуть встигати провести стільки дій. Якщо митниця ще працює стабільно і практично цілодобово, то ще треба пройти сертифікацію, а потім поставити авто на реєстрацію в сервісному центрі – для цього треба ставати в чергу, в якій можна пробути кілька місяців.

Нагадаємо, раніше “евробляхери” вимагали на мітингу під будівлею парламенту прийняття іншого законопроекту. Вони хотіли повного скасування акцизу для всіх легкових авто.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!