Ціни на паливо в Україні продовжують зростати

Як зазначають експерти паливного ринку, автогаз досяг межі, а бензин може підскочити в кінці лютого ще на 1,5 гривні за літр. Протягом останнього тижня цього місяця українські АЗС можуть вимушено почати підвищувати вартість бензину. При цьому подорожчання з великою ймовірністю торкнеться й мереж-дискаунтерів, раніше запідозрених у продажу палива нижче собівартості. Водночас вартість автогазу, який з початку лютого зріс в ціні майже на 2 гривні, далі підвищуватися не повинна, бо вже досягла межі.

Фахівці вважають, що на зростання оптової вартості бензину та дизельного палива, яка з початку листопада склала $165 за тону (з $406 до $751 для бензину та з $340 до $506 для дизельного палива), роздрібні оператори ще не відреагували повністю. З того часу середня вартість палива на українському ринку зросла на 3,65-3,7 гривні за літр, але поки “ринок залишається недооціненим на 1-1,5 гривні”.

Як повідомляє “Консалтингова група А-95”, з 15 по 19 лютого середня ціна популярних марок бензину виросла на 20 копійок: А-92 – до 25,98 гривні; А-95 – до 26,99 гривні.

Зазначається, що в преміальних мережах АЗС – ОККО, WOG, Socar – літр А-95 вже перевалив психологічну межу 30 гривень. Протягом “мертвого” сезону грудня-лютого, коли купівельна активність споживачів знаходиться на мінімальному рівні, оператори АЗС вкрай неохоче йдуть на підняття цін, але вимушені це робити.

До останнього часу мережі АЗС мали можливість стримувати зростання цін, однак через зростання вартості палива на світових ринках простору для маневрів у заправників все менше.

“Сьогодні, на жаль, зовнішній ринок демонструє тривожний тренд. Незважаючи на всі локдауни та карантинні обмеження, ціна нафтопродуктів зростає і” тисне “на ринок. Сьогодні немає жодної причини, щоб ціни знизилися до кінця у лютому в опті. А якщо опт буде рости й далі, то навіть дискаунтери будуть змушені підняти ціни “, – зазначає генеральний директор АЗС SunOil Леонід Косянчук.

При цьому зазначається, що вартість автогазу з 3 по 19 лютого підвищилася на 1,95 гривні за літр в середньому по Україні (з 13,33 до 15,28 гривні), а на преміальних заправках й зовсім досягла 16 гривень за літр.

“Якщо газ коштує дорожче, ніж 50-60% від вартості” п’ятого “бензину, то він стає економічно непривабливим як альтернативне паливо”, – зазначає Леонід Косянчук.

Як вважають експерти, також стимулювати поступове здешевлення “блакитного палива” буде тимчасовий перехід власників ГБО на бензин.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело ubr