Toyota проти швидкого переходу на електромобілі
Деякі автовиробники готові відмовитися від випуску машин з ДВЗ вже до другої половини цього десятиліття. Залишаючись найбільшим гравцем глобального ринку, Toyota Motor закликає тверезо дивитися на можливості прискорення переходу на електромобілі. В крайньому разі, в США вона розгорнула агітаційну кампанію, яка спрямована проти прискорення експансії електромобілів.
Директор одного з підрозділів північноамериканського представництва Toyota, як зазначає Reuters, на засіданні профільного комітету Сенату США збирається зробити ряд заяв, щоб застерегти владу країни від встановлення занадто стислих термінів переходу на використання електромобілів. На цьому шляху досить серйозних перешкод, як пояснює представник Toyota. Це і недоступність тягових батарей в достатніх кількостях, і відсутність розвиненої зарядної інфраструктури, а головне – споживче сприйняття та обмежена доступність електромобілів для покупки.
Минулого року, за словами представника Toyota, лише 2% проданих в США машин були електромобілями. Японській компанії знадобилося двадцять років, щоб довести чисельність американського автопарку гібридів до чотирьох мільйонів машин. Крім того, Toyota не раз відзначала, що електромобілі в їх нинішньому вигляді дорожчі в купівлі та експлуатації, ніж гібриди з ДВЗ, а ще вони сильніше шкодять навколишньому середовищу, якщо враховувати вплив електростанцій і виробництва тягових акумуляторів.
Конкуренти продовжують один за одним називати амбітні цілі щодо переходу на електромобілі. General Motors припинить продажі легкових машин з ДВЗ до 2035 року, Volvo повністю перейде на електромобілі до 2030 року, а вже з 2025 року половину обсягів продажів шведської марки будуть формувати гібриди. Ford свою європейську лінійку моделей переведе на електротягу до 2030 року, а марка Jaguar стане повністю електричною вже в 2025 році. Компанія BMW до 2030 року планує перейти на електротягу тільки на 50%, а дочірня марка Mini останній автомобіль з ДВЗ випустить в 2025 році. Нарешті, Volkswagen, який є найближчим конкурентом Toyota, в 2030 році буде пропонувати в Європі електромобілі в складі 70% асортименту, а на інших ринках їх частка може наблизитися до 50%.
Сама Toyota електромобілі в чистому вигляді за межами Китаю зараз пропонує неохоче, якщо не брати до уваги експериментальної версії RAV4, яка продавалася в США. У другій половині квітня на заході в Китаї дебютує перший електричний кросовер Toyota на платформі e-TNGA, призначений для глобального ринку. Нова платформа спочатку створювалася з урахуванням компонувальних особливостей електромобілів, вона дозволить створювати транспортні засоби з різними типами кузова і варіантами силового приводу.