Toyota почала випробування водневого пікапа Hilux із запасом ходу 600 кілометрів

Концерн Toyota побудував на одному з підприємств у Великій Британії 10 екземплярів пікапа Hilux із силовою установкою на паливних елементах. П’ять машин уже відправили на польові випробування, решту використовуватимуть як шоукари, в тому числі і на Олімпіаді. Активний продаж водневих автомобілів з силовими установками нового покоління Toyota планує розпочати в 2026 або 2027 році.

На новому пікапі використовується силова установка від седана Toyota Mirai. Усередині рами змонтовано три баки для водню загальною ємністю 7,6 кілограма, у моторному відсіку встановлені паливні елементи, а єдиний електродвигун розміщений на задній осі. Розвиває він 182 к.с. та 300 Нм.

Запас ходу такого пікапа складає близько 600 кілометрів. За розрахунками Toyota, це більше, ніж міг би запропонувати аналогічний чистий електрокар, при цьому воднева версія легша і може перевозити більше вантажу. Крім того, надалі компанія планує досягти 20-відсоткового збільшення пробігу на одній заправці та зниження витрат на виробництво більш ніж на третину.

На завершення цих розробок Toyota витратить щонайменше два найближчих роки. Концерн вважає, що до кінця десятиліття Європа стане одним із найбільших світових ринків транспорту на паливних елементах.

Паралельно Toyota розробляє і суто електричну модифікацію пікапа – ці роботи йдуть у Південно-Східній Азії. Серійний випуск батарейного Hilux має стартувати в Таїланді наприкінці 2025 року.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!