Toyota переконує, що гібриди дешевші в експлуатації і менш шкідливі для екології, ніж електромобілі

Один з найбільших автовиробників у світі, корпорація Toyota Motor, відома своїм консервативним підходом до створення електромобілів. Електрична версія кросовера RAV4 для ринку США і електричний варіант CH-R для Китаю — ось і весь асортимент пропозицій компанії. Вона продовжує стверджувати, що гібриди практичніші, дешевші і безпечніші для навколишнього середовища.

Досить змістовний прес-реліз на американському сайті Toyota Motor формально повинен бути присвячений майбутньому розширенню асортименту електричних моделей на ринку США, але основна частина тексту присвячена спробам виробника довести, що володіти гібридом зараз вигідніше, а шкоди навколишньому середовищу він завдає меншою мірою, ніж «чистокровний» електромобіль. Як і багато противників ідеї про абсолютну екологічну чистоту батарейних автомобілів, Toyota стверджує, що вироблення електроенергії для зарядки електромобілів провокує викид істотного обсягу парникових газів.

Якщо не віддалятися від теми, то слід уточнити, що в поточному році Toyota обіцяє вивести на ринок США два електромобілі і один гібрид. За великим рахунком, це великий прогрес, адже досі американським споживачам в обмеженій кількості пропонувалися тільки електричні версії кросовера RAV4, створені на платформі моделі старого покоління. З гібридами ситуація значно краща. Крім гібридної версії RAV4, що підключається до мережі, в сучасній реалізації, клієнтам був доступний Prius Prime з можливістю поповнення заряду від електромережі. Найбільшим гібридом марки на ринку США залишається кросовер Highlander і Toyota Venza.

На ринку США, як зазначає Toyota, компанія контролює приблизно 40% сегмента машин на екологічно чистих видах палива. Присутність в асортименті пропозицій Toyota Mirai дозволяє їй претендувати на 75% ринку автомобілів на водневих паливних елементах, а на ринку гібридів, включаючи такі, що підзаряджаються, вона займає 64%. До середини десятиліття Toyota має намір довести частку нових машин марки з тяговими електродвигунами в тій чи іншій комбінації до 40% асортименту, а до 2030 року підняти її до 70%.

Навіть на світовому ринку всі моделі Toyota і Lexus до 2025 року повинні отримати як мінімум одну модифікацію з тяговим електродвигуном. Для створення електромобілів буде використовуватися нова платформа e-TNGA.

При типовій моделі експлуатації, як зазначає Toyota, гібриди і електромобілі забезпечують порівнянний обсяг викидів парникових газів. Оскільки гібридам потрібно тягова батарея меншої ємності, то і при їх виробництві виробляється менший обсяг парникових газів. Розрахунки Toyota також показують, що сукупна вартість володіння гібрида на п’ятирічному інтервалі значно нижче, ніж у випадку з «чистокровним» електромобілем. Вся ця риторика дозволяє зрозуміти, що в найближчі роки Toyota буде не настільки охоче розширювати асортимент електромобілів, як це роблять конкуренти.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело global.toyota