Що можна купити в класі «пиріжків» в Україні? Шукаємо компактвен у 2021

Топ-5 компактвенів в Україні у 2021 році

Ні для кого не секрет, що в Україні дуже популярні комерційні «пиріжки» – розвізні фургони, як мають два посадкових місця і великий вантажний відсік, що відмежовані суцільною перегородкою. От тільки говорячи про нашу країну, варто зразу зазначити, що часто такі комерційні фургони перероблюють під пасажирські вени: саморобним методом позбавляються від перегородки, вирізають вікна, ставлять крісла на вантажну платформу і вуаля!

Втім, такий підхід задовільняє далеко не усіх. З точки зору комфорту і безпеки вантажні моделі залишаються вантажним. Інша справа – відразу спроектовані і виготовлені на заводі пасажирські вени на основі цих самих комерційних «пиріжків» – тут вам і виняткова місткість, і першокласна практичність, і відносна демократичність в плані ціни.

Важко переоцінити всю перевагу таких компактвенів як Рено Кенгу, ФІАТ Добло чи Фольксваген Кедді. Вони можуть слугувати як незамінна день у день єдина машина у сім’ї. Нею зручно їздити за покупками, у тому числі за промисловими товарами чи займатись перевезенням речей у господарстві – за потреби сидіння другого або третього (якщо він є) ряду можна демонтувати – і у вашому розпорядженні гігантський багажник. Разом з тим, маючи таку машину, особливо з подовженою колісною базою і 7-місним салоном, можна без жодних компромісів поїхати у далеку подорож, захопивши всю сім’ю чи друзів і взявши вдосталь речей з собою – місця вистачить.

Окрім банально місткісної переваги компактних венів порівняно зі, скажемо, універсалами, окремої акцентації заслуговує і споживча практичність моделей такого сегменту. Зсувні бокові двері ззаду не займають жодного місця на тісних парковках, а уніфікована з комерційними фургонами підвіска не тільки є надійнішою, але і передбачає вищу міру завантаженості у разі потреби. В додаток, Фольксваген пропонує повний привід для свого Кедді, а для особливо «просунутого» клієнта – кемпервен Кедді Каліфорнія з стандартним обладнанням для виїздів на природу і навіть ночівлі всередині.

Топ-5 претендентів на роль найкращого сімейного компактвену для купівлі в Україні були підібрані командою AMPERCAR.com. Деталі читайте далі.

  1. Renault Kangoo

Новий Кенгу вражає. Після зміни генерацій французький вен отримав широкий ряд електронних помічників. Європейські версії комплектуються не тільки адаптивним круїз-контролем з функцією Stop & Go і системою утримання в смузі, але також і системою розпізнавання пішоходів і велосипедистів, активним моніторингом сліпих зон (автоматично уповільнює Kangoo в разі можливого зіткнення з автомобілем позаду), стабілізацією при бічному вітрі та ін.

Нам пропонується досить широка лінійка двигунів. Бензинові мотори об’ємом 1.3 л, турбо, можуть видавати 100 або 130 к.с. Дизелі 1.5 (к9к) видають 75, 95 або 115 к.с., залежно від ступеня форсування. Базово кожен двигун комплектується 6-ступеневою механічною коробкою передач, але найпотужніші версії можна купити і з «роботом»  з подвійним щепленням. В середньому з змішаному циклі Кенгу буде споживати до 6-7 л палива на кожні 100 км.

  1. Citroen Berlingo & Peugeot Rifter

Якщо колись пиріжки Пежо і Сітроен були вкрай ідентичними, то в останньому поколінні їх сильніше відрізняє як облицювання «передка», так і дизайн торпедо в салоні. Щодо техніки, то «ПСА-шні» дизелі 1.5 та 1.6 HDi видають відповідно 75, 102, 150 та 92 к.с. Бензинові мотори 1.2 пропонуються у двох форсуваннях: на 110 і 130 к.с. Залежно від обраного двигуна, ви можете розраховувати на п’яти або шести ступеневу «механіку» або 8-діапазонний гідротрансформатор («автомат»).

  1. FIAT Doblo

ФІАТ Добло люблять за те, шо він дарує найбільший простір у своєму класі. В салоні буквально відчуваєш «повітряність» навколо себе. Також Добло дуже надійний – традиційно для продукції комерційного відділу ФІАТа – FIAT Professional. От тільки відносно своїх німецьких та французьких конкурентів, поточний Добло добряче застарів. Особливо це стосується компоновки та дизайну салону, оснащення та функціоналу. Ще печальніше те, що наступного покоління знаменитої моделі, можна вважати, вже не буде – внаслідок інтеграції PSA та FIAT в межах новоспеченого альянсу Стеллантіс, майбутнє покоління французьких та італійського «пиріжків» буде однією і тою ж машиною з різницею в значку.

Двигуни: бензиновий атмосферний 1.4 на 95 к.с. та турбо на 120 к.с. Дизельні агрегати об’ємом 1.3, 1.6 та 2.0 розвивають відповідно 90, 95/ 105/120 та 135 к.с.

  1. Volkswagen Caddy

Революційним рішенням при проектуванні нового покоління фольксвагенівського «чобітка» було про перехід на сучасну модульну платформу MQB. Це дало можливість застосувати низку сучасних систем з безпеки та комфорту, які є «дефіцитом» в даному класі авто.

Серед силових установок Фольксвагена Кедді значаться 2.0-літрові дизелі в різних ступенях форсування (на 75 к.с., 102 к.с. та 122 к.с.), 1.5-літровий бензиновий ТSI (116 сил) і двигун на газі -TGI – того ж об’єму (130 сил). Базова КПП – шестиступінчаста механічна, опціонально доступний і «робот» з двома зчепленнями. Привід – передній, але при бажанні Caddy можна укомплектувати системою 4Motion, що включає задню вісь за допомогою муфти. Саме повний привід робить Кедді воістину унікаьною пропозицією у цьому класі.

  1. Ford Tourneo Connect

Ще один німецький «пиріжок» – Турнео Коннект – повним приводом не оснащується, але має цікаву модифікацію Active, де кліренс – збільшений, а периметр по кузову – захищений, чорним пластиковим обвісом.

У рух автомобіль приводиться за рахунок бензинового 3-циліндрового мотора 1,0 і дизеля об’ємом 1,5 літра. І якщо бензин представлений в одному варіанті потужністю 100 к.с. і 170 Нм крутного моменту, то півтора літровий дизель має або 100, або 120 «конячок». Всі двигуни без винятку працюють в парі з 6-ступінчастою «механікою», а ось класичний 8-ступінчастий “автомат” доступний тільки найпотужнішому дизелю.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!