Топ-10 перспективних «вбивць» Tesla, які самі безслідно зникли

Провальні електромобілі, які презентували як головних конкурентів Tesla

Найбільшого на сьогодні виробника електромобілів в світі – американську «Теслу» – намагаються «вбити», мабуть з самого її народження. Мабуть, найбільше «замахів» було на Model S, яка фактично змінила уяву про сучасний сімейний автомобіль.

У 2021 році вже зрозуміло, що ніхто «Теслу» вже не «вб’є». Компанії вдалося не тільки не збанкрутувати, а й стати найдорожчим виробником автомобілів в світі. Наскільки об’єктивна капіталізація Tesla, це вже інше питання.

А ось купа інших проектів, яким пророкували долю головних конкурентів Ілона Маска, так і не змогла знайти своє місце під сонцем. І замість тріумфу, на них чекало забуття.

AMPERCAR.com вирішив пригадати найамбітніші електромобілі, які дуже швидко перетворилися з  потенційних «вбивць» Tesla на «мертві» проекти.

Dyson N526

Засновник і глава Dyson Джеймс Дайсон вклав у розробку електромобіля близько 500 мільйонів доларів. Але восени 2019 року британський бізнесмен раптово закрив проект, який виявився занадто збитковим.

Топ-менеджер заявив, що «зелений» кросовер довелося б продавати по 200 тисяч доларів, щоб не лишитися в «мінусі». При цьому Дайсон зазначив, що сам електрокар вийшов відмінним.

Як стверджував бізнесмен, на одному заряді кросовер мав проїжджати близько тисячі кілометрів. У рух його мали приводити два електромотори, розвиваючі близько 543 кільских сил. З місця до 100 кілометрів на годину кросовер розганявся б за 4,8 секунди, а максимальна швидкість склала б 200 кілометрів на годину.

Fisker EMotion

Ще у 2017 році мала дебютувати Fisker EMotion – «вбивця» Tesla Model S.

Замість традиційних іонно-літієвих батарей для EMotion мали застосувати графенові конденсатори. Голова компанії Хенрик Фіскер запевняв, що запас ходу моделі перевищить 640 кілометрів. А максимальна швидкість складе близько 260 кілометрів на годину.

Пізніше бізнесмен запевняв, що його електромобілі зможуть заряджатися за хвилину та проїжджати на одному заряді близько 800 кілометрів.

Станом на 2021 рік проект EMotion так і лишився на папері.

Nikola Badger

Автомобільний стартап Nikola Motors починав дуже непогано. Компанія презентувала власний електричну вантажівку та навіть встигла підписати партнерську угоду з General Motors.

Концерн GM мав приймати участь у виробництві пікапа Badger. Але у 2020 році, виявилося, що більшість розробок Nikola – це просто фейк. Після чого GM відмовився від співпраці зі стартапом. І, схоже, електричний пікап тепер існує лише в уяві його авторів.

Badger мав оснащуватися гібридною силовою установкою. До її складу увійшли б чотири незалежних електромотора, іонно-літієва батарея на 160 кіловат-годин, паливні елементи потужністю 120 кіловат і балон з вісьмома кілограмами водню.

Пікова потужність силової установки мала становити 919 кінських сил. Крутний момент – 1 389 Нм. З місця до 60 миль на годину (97 кілометрів на годину) Badger вам розганятися за 2,9 секунди. Пробіг на електротязі – 483 кілометрів, а з підключенням паливних елементів – 966 кілометрів.

 Audi R8 etron

Audi R8 e-tron дебютував в 2015 році. Електричний спорткар обладнали двомоторною силовою установкою, віддача якої становила 456 кінських сил і 920 Нм. До «сотні» модель розганялся за 3,9 секунди. Максимальна швидкість складала 250 кілометрів на годину.

Незважаючи на всі переваги, електричний R8 виявився провальним. Основною проблемою стали дорогі акумулятори. Через що вартість моделі склала мільйон євро. За півроку виробництва компанії вдалося продати менше 100 електричних купе, після чого проект закрили.

Після приголомшливої ​​невдачі представники Audi заявили, що компанія більше не планує випускати електричну версію R8 до тих пір, поки технологія створення акумуляторних батарей не стане доступною.

Volkswagen e-Golf

Volkswagen e-Golf був далекий від «вбивства» Tesla, тим не менш свою функцію він таки виконав. Компанія тримала цю модель на конвеєрі доки не створила повноцінне сімейство електромобілів ID. У 2020 році місце електричного «Гольфа» зайняв хетчбек ID.3.

e-Golf оснащувався 136-сильним електромотором і розганявся з місця до «сотні» за 9,6 секунди. Максимальна швидкість складала 150 кілометрів на годину. Літій-іонна батарея ємністю 35,8 кіловат-години забезпечувала хетчбеку запас ходу до 200 кілометрів.

Faraday Future FF 91

Faraday Future «лякає» електричним кросовером FF 91 приблизно з 2017 року. Він анонсувався як конкурент Tesla Model X. Але станом на 2021 рік серійная версія електромобіля так і не з’явилася.

Орієнтовна вартість кросовера мала скласти 200 тисяч доларів. За цю суму клієнт отримав би кросовер, до складу силової установки якого входять три електромотори сумарною потужністю понад 1000 кінських сил. Їх живить батарея ємністю 130 кіловат-годин, що забезпечує електромобілю запас ходу на рівні 600 кілометрів.

Thunder TP-01

У 2019 році тайванська компанія Thunder Power презентувала концептуальний кросовер версію електричного седана TP-01. Старт продажів був запланований на той самий рік. Але в автосалонах електрокар так і не з’явився. Новинка мала скласти конкуренцію Tesla Model S.

Представники компанії стверджували, що новинка отримає 585-сильний електромотор і блок літій-іонних акумуляторів ємністю 125 кіловат-годин. Розгін до 100 кілометрів на годину у TP-01 займе менше чотирьох секунд. Без підзарядки седан зможе проїжджати до 650 кілометрів.

Thor ET-One

Щоб зробити добірку більш різноманітною, ми вирішили включити до неї і «вбивцю» вантажівки Tesla Semi. У 2017 році американський бізнесмен презентував електричний тягач Thor ET-One. У продаж новинка мала надійти до 2019 року. Але цього так і не сталося.

Орієнтовна ціна вантажівки з запасом ходу до 160 кілометрів мала складати 150 тисяч доларів. Версія на 480 кілометрів обійшлася б покупцям в 250 тисяч доларів.

LvChi Urano

В 2018 році китайська компанія з дивною назвою LvChi презентувала електричний кросовер Urano. Серійна версія електромобіля мала з’явитися у 2019 році. Проте цього не сталося навіть у 2021-му.

За задумом китайців, LvChi Urano мала проїжджати на одній зарядці до 690 кілометрів. «Електричка» оснащувалася двома електромоторами, сумарна потужність яких становить 707 кінських сил і 900 Нм крутного моменту. Заявлений час розгону до «сотні» – 3,5 секунди. Електрокар може заряджатися як від бездротових зарядок, так і від ультрашвидких зарядних станцій.

GFG Sibylla

У 2016 році китайська корпорація LeEco представила прототип електричного автомобіля LeSee. Серійна версія мала скласти конкуренцію Tesla Model S.

Чотиридверний концепт отримав майже повністю скляний дах, завдяки чому створюється враження, що вона зливається з вітровим склом і заднім вікном. У LeSee відсутні зовнішні дзеркала, які замінили камерами заднього виду, а також традиційна радіаторна решітка.

Віталій Єрмаков спеціально для AMPERCAR.com

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!