Топ-10 автомобільних новинок, які не доїдуть до України у 2021 році
Які цікаві нові автомобілі не будуть офіційно представлені в Україні у 2021 році
Майже кожного тижня ми бачимо презентацію нових цікавих моделей. Але далеко не всі вони потрапляють в Україну. Причини можуть бути різними. Наприклад, електромобілі до нас не доїжджають через низький попит та погано розвинену інфраструктуру. Інші ж бренди просто не представлені в нашому регіоні.
Найгірше у нас презентовані американські автомобілі. Ми бачимо далеко не всі новинки від Ford та Jeep. А про такі бренди, як GMC, Cadillac і Lincol не доводиться навіть говорити.
Але це не означає, що екзотичні новинки нецікаві українцям. Тож AMPERCAR.com підготував топ-10 автомобільних новачків, які, нажаль, не буде презентовано в Україні найближчим часом. Насамперед ми брали до уваги електричні моделі. Але потрапили до нашого рейтингу і дебютанти з двигунами внутрішнього згоряння.
Звертаємо вашу у вагу на те, що рішення імпортерів та виробників можуть змінюватися. Тож не виключено, що когось зі списку нижче ми все ж таки побачимо цього року.
Skoda Enyaq
Ми до останнього сподівалися, що ця модель з’явиться в Україні у 2021 році. Але в українському представництві Skoda повідомили, що електромобіля немає в планах на цей рік.
Базовий Enyaq комплектується батареєю ємністю 55 кіловат-годин, яка живить 148-сильний електромотор і забезпечує запас ходу на рівні 340 кілометрів за циклом WLTP. Такий кросовер розганятися до 100 кілометрів на годину за 11,7 секунди.
Більш потужна версія розвиває 179 кінських сил і оснащується батареєю на 62 кіловат-години. Запас ходу – 390 кілометрів.
Dacia Spring
Не підтвердили появу в Україні і найдешевшого електричного кросовера Dacia Spring.
Spring – перший серійний електромобіль в історії Dacia. Новинка дуже компактна. В довжину вона менша навіть за Renault Sandero. Електромобіль оснащується невеликим електромотором, що розвиває 45 кінських сил і 125 Нм крутного моменту. Двигун живиться від батареї ємністю 26,8 кіловат-години.
Запас ходу кросовера становить 225 кілометрів за циклом WLTP.
При використанні експрес-терміналу заряд можна поповнити до 80% менш ніж за годину. А на повну зарядку від 220-вольтової мережі піде близько 14 годин.
Ford Bronco
Не збирається привозити в Україну свою найпопулярнішу новинку і Ford. У 2020-му американці презентували нову генерацію позашляховика Bronco. Він має рамну конструкцію, уніфіковану з пікапом Ranger. Модель дебютувала в трьох- і п’ятидверному виконаннях. Причому п’ятидверна запропонована вперше.
Американцям доступні сім рівнів оснащення, лімітована серія First Edition і варіант з позашляховим пакетом Sasquatch. Останній відрізняється збільшеним на 56 міліметрів дорожнім просвітом, 35-дюймовими грязьовими покришками і іншими настройками підвіски.
Базовим мотором став EcoBoost об’ємом 2,3 літра, який видає 273 кінських сили і 420 Нм крутного моменту. Пару йому складає 7-ступінчаста «механіка» або 10-діапазонна автоматична коробка передач.
Як і у Jeep Wrangler, для Bronco доступні варіанти трансформації: можна демонтувати секції даху і дверей, які поміщаються в багажник.
Jeep Wagoneer
Нещодавно Jeep презентував нову модель – рамний позашляховик Wagoneer, який найближчим часом в Україні теж не з’явиться.
Wagoneer оснащено 5,7-літровим атмосферним двигуном, що розвиває 397 кінських сил і 548 Нм крутного моменту. Він поєднується з 8-ступінчастим «автоматом» і заднім приводом. За доплату доступні три повнопривідні трансмісії.
На третьому ряду встановлено диван, на якому з комфортом розмістяться три дорослих пасажира. Простір для ніг складає майже 93 сантиметри: за цим показником Wagoneer виграє у Ford Expedition і Chevrolet Tahoe.
За замовчуванням Wagoneer оснащений мультимедійною системою з 10,1-дюймовим сенсорним дисплеєм і 10,3-дюймовою віртуальною панеллю приладів. Топові версії позашляховика мають додатковий екран управління кліматичною системою 10,3 дюйма, розташований в нижній частині центральної консолі.
Volkswagen ID.3
З Volkswagen ID.3 ситуація непроста. В українському офісі Volkswagen зізнались, що планують продавати електромобілі. Але поки що не знають, коли це станеться. Може наступного року. А може і ні. Проте вже точно відомо, що цього року ID.3 ми не побачимо.
Хетчбек ID.3 отримав електромотор, встановлений на задній осі, і комплект батарей під днищем. Акумулятори інтегровані в силову структуру кузова. Трійка в назві електромобіля вказує на третій розмірний клас за європейською класифікацією – той самий, до якого відноситься і Volkswagen Golf.
Модифікація 1st оснащується електромотором потужністю 204 кінські сили і батареєю ємністю 58 кіловат-годин. Запас ходу електромобіля складає 424 кілометри.
Peugeot e-208
Peugeot дуже обережно поводиться в Україні. Компанія не поспішає везти нам свої високотехнологічні новинки. Вже точно відомо, що цього року у нас стартує продаж електричного кросовера e-2008. А ось електро-хетчбек нам поки що не обіцяють.
Незважаючи на однакову начинку з Opel Corsa-e, якої, до речі, у нас теж поки що не буде, технічні характеристики електрокарів трохи відрізняються. Наприклад, на одному заряді батареї «француз» проїжджає на 10 кілометрів більше. Також у Peugeot e-208 трохи нижче показник витрат електроенергії.
Одна з фішок французького електромобіля – фірмовий салон i-Cockpit. Він передбачає приладову панель з 3D-ефектом. Вона має кілька рівнів відображення даних. Важлива інформація розташовується «ближче» до водія.
Volvo XC40 Recharge
Сподівалися ми і на появу в Україні вже цього року першого серійного електромобіля від Volvo – XC40 Recharge. Але в українському офісі компанії цю інформацію не підтвердили.
Від звичайного бензинового кросовера XC40 Recharge відрізняє глухою заглушкою на місці решітки радіатора і по-іншому оформленими бамперами.
Силова установка складається з двох електромоторів з комбінованої віддачею в 408 кінських сил і 660 Нм крутного моменту, а також батареї на 78 кіловат-годин. Без підзарядки позашляховик здатний проїхати 400 кілометрів по циклу WLTP.
Honda e
Honda e – мабуть, найцікавіший електромобіль у нашій добірці з точки зору дизайну. Але, нажаль, японці не поспішають анонсувати його в Україні.
В Європі Honda пропонує на вибір один з двох електромоторів: потужністю 136 і 154 кінських сил. Батарея ємністю 35,5 кіловат-години забезпечує електрокару пробіг без підзарядки близько 220 кілометрів.
За допомогою швидкісної станції акумулятор можна наповнити до 80% за 30 хвилин.
Opel Corsa-e
Не побачимо ми цього року і електричну версію Opel Corsa. Хоча бензинова версія хетчбека доступна у місцевих дилерів.
Corsa-e побудована на одній платформі з Peugeot e-208. Технічна начинка новинок також нічим не відрізняється: 100-кіловатний електромотор видає 136 кінських сил і 260 Нм крутного моменту. Мотор живиться від батареї ємністю 50 кіловат-годин.
Від швидкісної зарядки акумулятор можна наповнити до 80% за 30 хвилин. На одній зарядці Corsa-e проїжджає близько 330 кілометрів.
З місця до 50 кілометрів на годину електромобіль розганяється за 2,8 секунди, до «сотні» – за 8,1 секунди. Режими роботи силової установки можна перемикати між Normal, Eco і Sport.
Ford Mustang Mach-E
На появу в Україні цього красеня ми навіть не сподівалися. Хоча він міг би стати окрасою модельної лінійки українського представництва Ford.
Mustang Mach-E буде мати дві задньопривідні модифікації: Крім того, в лінійку увійдуть повнопривідні варіанти. Батареї у них будуть ті ж самі. А ось мотор потужніші.
Запас ходу в залежності від версії варіюється від 340 до 600 кілометрів.
Буде і «заряджена» версія «масл-кросовера» – Mustang Mach-E GT. До складу його силової установки увійдуть два електромотори сумарною потужністю 459 кінських сил і батарея на 98,8 кіловат-години.
Віталій Єрмаков спеціально для AMPERCAR.com